Jak każdy może być bogaczem?

Najprościej by było powiedzieć, że owszem. Jednakże często bez powzięcia radykalnych kroków trudno będzie osobie z krajową płacą minimalną uzyskać stabilizację finansową i bogactwo. Miejmy na uwadze jednakże, że jednostki z dobrą historią kredytową oraz płacy w okolicach średniej krajowej są w stanie w odpowiedni sposób pokierować swymi wydatkami jak też oszczędnościami tak, aby w czasie emerytury wieść naprawdę dostatnie życie.

Jak być bogatym? Po pierwsze – więcej oszczędności, mniej kredytów. Młode osoby w obecnych czasach miewają niepohamowaną skłonność do zaciągania coraz to nowych pożyczek gotówkowych. A przecież pożyczki te są najwyżej oprocentowanymi kredytami na rynku bankowym! Po prostu rujnują nasze finanse. Inną kwestią jest kredyt hipoteczny. Tani kredyt na domek umożliwia nam życiową niezależność, co znacznie podwyższa standard życia. Pamiętajmy o znanej zasadzie Rockefellera, który to mówił iż z każdej wypłaty trzeba odkładać co najmniej 10 % kwoty netto.

Zasada druga oszczędności w domu. Każdy z nas jest w stanie oszczędzić znaczną sumę gotówki na codziennych wydatkach za energię elektryczną, gaz, wodę bądź jedzenie. Starczy nauczyć się zakręcania kranu w trakcie szczotkowania zębów i gotowania połowy imbryka wody, zamiast całego. W skali roku w taki sposób zaoszczędzimy co najmniej kilkaset złotych.

kliknij i przejdź dalej

Autor: paulino perez
Źródło: http://www.flickr.com

Po trzecie pracuj więcej. Jeśli szef proponuje Ci nadgodziny, natomiast Ty ich nie przyjmujesz, wychodzisz na leniucha. Nikt Ci nie każe pracować co weekend.

Zaciekawił Cię ten wątek? Zatem kliknij w link referencyjny (http://www.silesia-fundusz.pl/pozyczka-dla-nowych-firm/) i rozkoszuj się kolejnymi newsami. W razie jakiś wątpliwości – odezwij się do nas.

Jednakże jedna sobota w miesiącu w pracy nie odbije się negatywnie na twoim samopoczuciu, a w portfelu przybędzie ponadplanowa gotówka, jaką możesz ulokować.

Po czwarte nie przechowuj pieniędzy w skarpecie. Zainwestuj cześć kapitału w fundusz inwestycyjny. W ofercie brokerów jest ich ogromnie dużo. Gdy obawiasz się inwestycji i masz niedużą wiedzę na ten temat, ulokuj w fundusz bezpieczny. Każdego miesiąca dorzucaj do niego kilkaset złotych. Po paru latach lokata pozwoli na kupno samochodu czy kapitalny remont domu.

Zasada piąta – uważaj na kredyty! Pamiętaj, że w wyborze najtańszego kredytu gotówkowego albo hipotecznego pomoże Ci zawsze doradca bankowy albo tzw. research w sieci.

Są to najistotniejsze porady, które pomogą Ci zapanować nad swymi finansami (zobacz).