Jak dobrze spędzać wolny czas z latoroślą?

Jak dobrze spędzać wolny czas z latoroślą?

praca na pełen etat, natomiast potomek w z nianią w czasie Twojej pracy. Po południu pozostaje 2 – 5 godzin wspólnego czasu – Twego jak też malucha. A należy również zrobić sprawunki, upichcić obiadek oraz oczyścić mieszkanko.
Z pewnością od czasu odebrania potomka ze żłobka bądź przedszkola zapomnij o pracy zawodowej.

Salon, fototapeta miasto nocą

Autor: www.twojagaleria.eu
Źródło: www.twojagaleria.eu

Teraz absorbujesz się kwestiami rodzinnymi! Teraz konstruujesz wspomnienia! Nie dopuść, ażeby Twoje dzieciątko czuło stres, jaki Ci towarzyszy w miejscu pracy, bądź zmęczenie po całym dniu. Dla potomka to nadzwyczaj ważna część doby – ma Ciebie tylko dla siebie. Zaangażuj się na maksa w zabawę z potomkiem – chodźcie wspólnie na długie przechadzki, biegajcie po murawie, huśtajcie się na ogrodowej huśtawce. A może policzycie biedronki? Możecie również przeskakiwać płytki na chodniku. To nie czas na morały, iż się poplami albo komunikaty, by się śpieszyło. A jeżeli pogoda nie sprzyja, poukładajcie przykładowo klocki w mieszkaniu, zabawcie się w teatrzyk, albo postawcie namiot. Istotne jest to, ażeby stuprocentowo być wtenczas z maluchem – nie obok niego.
Nie za każdym razem jest jednakże tak, iż całe popołudnie możemy się wyłącznie bawić z maluchem, lecz czas od chwili wyjścia z miejsca pracy, do momentu uśnięcia potomka możesz przemyślanie zagospodarować. Tak obowiązkami domowymi, jak też opieką nad maluchem możemy podzielić się z współmałżonkiem. Dogadajcie się, w jakie dni kto zajmuje się maluchem, kto będzie odpowiedzialny za czyszczenie domu, czy też zrobienie sprawunków.

Współmałżonek może zaaranżować dla przykładu wyjazd na mecz. Dzieciątko powinno doznawać zarówno rozrywek z obojgiem z Was. Jest to realne – wystarczy tylko poprawnie wszystko uplanować.