Jak dobrać maluchowi atrakcyjną zabawkę?

Jak dobrać maluchowi atrakcyjną zabawkę?

Pierwszymi zabawkami najmniejszych dzieciaczków są kolorowe grzechotki, kolorowe przymocowane do łóżeczka muzyczne karuzele z pozytywką a także gryzaki. Po okresie grzechotek oraz karuzel przychodzi czas na zakup zabawek edukacyjnych, jakie zamiast samej radości z zabawy poczynają uczyć.

Maluchy w czasie niemowlęcym przenikają nowy, otaczający je świat. Uwielbiają analizować przedmioty poprzez dotknięcie, kładzenie do ust, wyrzucanie bądź uderzanie o konstrukcje łóżeczka. Okrągłe plastikowe piłeczki, z powycinanymi układami figur geometrycznych a także polskie klocki dla dzieci o takich samych kształtach, jak luki, uczą malutkie dzieci rozróżniania kształtów, zwania określonych figur, pobudzają fantazję, uczą układania określonych kształtów, a z biegiem czasu zawiłych konstrukcji według fantazji malucha.

Jeżeli wczytujesz się w prezentowany artykuł to oznacza, że wątek Cię bardzo zafascynował – kliknij odnośnik do strony (https://www.clarias.pl/akcesoria-c-902_1003.html), a odnajdziesz równie wartościowe informacje.

Dzieci stawiają pierwsze kroki, następnie doskonalą się w mówieniu, kopią piłeczkę, malują… oraz bardzo prędko się nudzą.

klocki magnetyczne

Źródło: flickr.com

]Stąd też w tym wieku zabawki muszą być różnorodne i aktywizować do absorbowania wiadomości o świecie. W owym okresie istotne jest, by otaczające je gadżety miały intensywne odcienie, były mięciutkie, wydawały rozmaite sygnały dźwiękowe. Dzieci w wieku przedszkolnym szlifują swe umiejętności, zadają mnóstwo pytań, wręcz chłoną informacje. Ukochanymi zabawami staje się rysowanie, wycinanie, malowanie farbkami jak też lepienie z plasteliny. Pojawiają się zabawki odtwarzające świat dorosłych, zatem ciężarówki, aeroplany, plastykowe sprzęty gospodarstwa domowego, przyrządy do majsterkowania, telefony kubki a także ubranka i rekwizyty do przebierania się. Dzieci w tym wieku parodiują rodziców i bohaterów swoich ukochanych bajek. Niemałą rolę odgrywają też zabawy w rodzaju memory, to jest: quizy, zagadki, jakie ćwiczą pamięć, ubogacają słownictwo i ćwiczą logiczne rozumowanie.czytaj dalej supermarket Kielce supermarket Kielce

Oczywiście muszą być one dopasowane do wieku, w przeciwnym przypadku pociechy mogą się do nich uprzedzić. Tak samo atrakcyjne są gry planszowe. Na rynku dostępne są setki rozmaitych gier, jakie łączą pokolenia oraz razem zapewniają dużo zabawy. Nauczają one gry zespołowej, liczenia, przewidywania a także strategii, a puzzle – spostrzegawczości.

Na pewno stosowne będą gadżety z tworzyw naturalnych, na przykład zabawki drewniane dla dzieci. Zabawki z drewna dla dzieci są bowiem doskonałym wyborem zarówno ze względu na swoją trwałość, bezpieczeństwo, jak i możliwości zabawy, które dają.