Jak dbać o bezpieczeństwo firmowych środków

Jak dbać o bezpieczeństwo firmowych środków

Fachowcy mówią, że kryzys finansowy powoli wygasa. Nie oznacza to jednak, że teraźniejsza sytuacja w naszym kraju jest dla działalności gospodarczych korzystna. Wciąż mnóstwo przedsiębiorstw bankrutuje, spora część firm wpada w problemy finansowe. Jedno trzeba stwierdzić – przedsiębiorstwa potrzebują ostrożnej i rozsądnej polityki budżetowej.

Księgowość, finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

To nie okres na dodatkowe wydatki i premie dla szefostwa. Każdy rozsądny właściciel firmy musi dokładnie przemyśleć budżet na następny rok, a na początek wyciąć z niego niepotrzebne rozchody. Nie oznacza to naturalnie, że należy obniżać pensje dla pracowników. Jest inaczej – w niepewnych okresach dla biznesu opłaca się pieniężnie motywować podwładnych, by w pracy przekraczali normy. Trzeba wiedzieć, że na polskim rynku pracują fachowe banki dla firm (zobacz np.: ), które mają w ofercie kompleksową obsługę biznesu.

W momencie, kiedy sytuacja budżetowa staje się kiepska, dobrym ratunkiem jest pożyczka hipoteczna dla firm (odwiedź też Jeśli biznes posiada jakieś nieruchomości, można je przekazać pod zastaw, a po wyjściu z kłopotów pożyczkę spłacić. Teraz należy wspomnieć o kwestii przedsiębiorstw, które funkcjonują w branży internetowej. Obecnie w Stanach Zjednoczonych sporo firm online (takich jak portale społecznościowe) wchodzi na parkiet giełdowy, dostając ogromne kwoty ze sprzedaży udziałów. Można się spodziewać, że niedługo po raz drugi w dziejach nastąpi wybuch bańki internetowej i inwestujący w nowe technologie stracą grube miliony.

Dlaczego tak się stanie? Rzecz jest prosta – biznesy sieciowe najczęściej opierają się na wielkich oczekiwaniach, a nie na racjonalnych szacunkach. Ich dużą słabością jest to, że najczęściej nie mają żadnych pasywów (np. budowli), które można wystawić na sprzedaż, gdy sytuacja ekonomiczna stanie się marna. Ujmując to wprost – pożyczka hipoteczna dla firm (polecamy kliknij tu) jest dla nich nieosiągalna.