Jak bezpiecznie inwestować swoje pieniądze

Jak bezpiecznie inwestować swoje pieniądze

Każdy z nas wie iż odkładanie oraz inwestowanie to doskonały sposób na zabezpieczenie sobie przyszłości pod warunkiem jednak, że weźmiemy pod uwagę niebezpieczeństwo które się z poszczególnymi sposobami lokowania kapitału wiąże.

obligacje

Autor: Bryant Surety Bonds
Źródło: http://www.flickr.com
Mniema się, iż mało ryzykowne sposoby na pomnożenie własnych środków pieniężnych to lokaty .kliknij i sprawdź (czytaj resztę pod adresem)Zasadniczo zagrożenie jest znikome, ale zarazem zapewniają one niewysokie profity. Nie można kompletnie lokaty pomijać, jednakże najczęściej stosuje się je jako dodatkowy instrument kapitałowy towarzyszący pozostałym, w wyższym stopniu ryzykownym sposobom na inwestowanie.

Takim przykładem instrumentu o średnim poziomie ryzyka będą papiery dłużne. Są to papiery wartościowe na mocy których udzielamy pożyczki emitentowi – jakąś kwotę na z góry zadany czas poupływie którego będzie nam wypłacony ekwiwalent papieru. Obligacja jest podobnym papierem do akcji z taką różnicą że nie przynosi właścicielowi żadnych praw , np. prawa do uzyskania dywidendy bądź uczestnictwa w walnym zgromadzeniu. Nie zapewnią więc wpływu na zarządzanie firmą emitującą. Ryzyko jest takie jak w wypadku akcji acz trzeba przyznać iż zależne jest to od typu obligacji jakie planujemy kupić. W wypadku w wyższym stopniu ryzykownych obligacji warto zawrócić się do profesjonalistów od oceny ryzyka. Zajmuje się tymże biuro aktuarialne (polecane). Rzecz jasna w wypadku w największym stopniu ryzykownych instrumentów finansowych – opcji też należy kierować się po pomoc do zawodowców.

finanse

Autor: Kat R
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku trudnych narzędzi kapitałowych nie każdy na własną rękę da sobie radę z główną sprawą jaką jest wycena opcji. Przed podjęciem decyzji przydaje się realizacja oszacowania ryzyka przez biuro aktuarialne. Musimy jednakże mieć na uwadze iż nawet dobrze zaplanowana lokata może się nie udać gdyż inwestowanie w rynek kapitałowy jest sumą przewidywań matematycznych a także nieprzewidywalnych czynników jak (na przykład psychologia inwestorów). Stąd wycena opcji może być skomplikowana a biuro aktuarialne będzie nam konieczne.

Jeśli zafascynował Cię ten temat, zobacz dodatkowo inne nasze strony, gdyż prezentują one podobny temat, zatem z pewnością Cię zainteresują.

Wycena opcji musi bowiem zawierać także ocenę zagrożeń które zamierzamy podjąć. Z doświadczenia wynika iż najbardziej opłacalne jest inwestowanie w długoterminowe a także średnioterminowe papiery wartościowe.