Istnieją różnorakie metody motywowania

Istnieją różnorakie metody motywowania

Każdy właściciel marzy, żeby jego firma rozszerzała się dynamicznie i błyskawicznie, tak żeby zostawiała własną konkurencję wciąż z tyłu. Mimo wszystko prawda jest taka, że podwładnych należy motywować w odpowiedni sposób, należy spowodować, że będą chcieli działać wydajniej, gdyż będą się czuli mocno złączeni z konkretną zakładem, a nie tylko dlatego, że ktoś stosuje na nich przymus i czują się do tego niejako zmuszeni.

rozmowa na spotkaniu biznesowym

Autor: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli marzymy aby zwiększyć jakość pracy w naszej firmie i równocześnie pragniemy, by podwładny został bardziej zachęcony do własnej pracy, to bez wątpienia dobrze robimy, kiedy w naszym zakładzie będzie cykliczna ocena pracowników. Cyklicznie poddajemy ocenie swoich pracowników, lecz nie na zasadzie punktowania ich jako osoby, lecz właśnie jako pracowników, którzy spełniają własne zadania, badamy w jaki sposób się z nich wywiązują, jakie jest ich zachowanie w stosunku do innych, jak radzą sobie z różnymi nieprzewidzianymi sytuacjami.

Kiedy chcemy, by system oceny pracowników był na pewno odpowiedni, to na pewno nie wolno takowej oceny wykonać na szybko, ani nie powinniśmy zezwolić, aby odbył się on tylko raz. Musi się powtarzać, tak byśmy dostrzegli, czy podwładni się poprawiają czy nie.

Jeśli podoba Ci się ten artykuł to kliknij w odnośnik do źródła (https://www.systempartnerski.pl/), który przekieruje Cię do strony, gdzie poznasz fascynujące informacje na ten temat.

Oni sami chętnie obejrzą swoją ocenę, tak żeby obejrzeć jak są postrzegani jako pracownicy, mało tego taki system również może wskazać ścieżkę rozwojową na danym stanowisku, a jeżeli zaproponujemy ją pracownikowi, to może się okazać, iż poczuje się tak mocno dowartościowany, iż radośniej będzie wypełniał inne zadania.

dwoje ludzi na korytarzu

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Pewnie że jak w każdym systemie też i tu mają okazję się odnaleźć różnorakiego rodzaju stereotypy, które będą powodowane błędem ludzkim, jednak prawda jest taka, iż system ten posiada tak dużo zasad i najmniejszych sprawdzeń, że tego typu błędy przydarzają się znacznie rzadziej, a sam system jest znacznie bardziej miarodajny. Bez wątpienia nie będziemy żałowali, jeżeli z niego użytkujemy.