Handel z naszymi sąsiadami

Handel z naszymi sąsiadami

Nasza gospodarka, mimo szalejącego kryzysu, trzyma się zaskakująco dobrze. Powstaje dużo małych i średnich przedsiębiorstw. Polacy chwycili w końcu los w swoje, sprytne ręce i mimo olbrzymiego ryzyka, zakładają udane interesy. Bycie swoim szefem to o wiele lepsza sytuacja, niż wieczne stosowanie się do poleceń w czyjejś firmie. Nawet początkowe gorsze miesiące, gdy firma dopiero rozkłada skrzydła, nie zmieniają bojowego myślenia naszych rodaków.

cysterna

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele powstających zakładów produkcyjnych nastawia się na robienie interesów z naszymi wschodnimi sąsiadami. Można pomyśleć, że przez wzgląd na historię i politykę, nasze relacje biznesowe ze słowiańskimi braćmi będzie kuleć. Nic bardziej mylnego! Przecież jeszcze w czasach dawnego ustroju handel między nami, a Rosją kwitł. Wiele naszych towarów, takich jak meble, były w Związku Radzieckim legendarne, a przymiotnik „polski” był wyznacznikiem najwyższej jakości. Teraz może nasze towary nie mogą się pochwalić już tak wielką popularnością, ale wciąż są chętnie wybierane przez naszych wschodnich sąsiadów.

Tak zażyłe relacje handlowe sprawiają, że gwałtownie rozwijają się w Polsce firmy transportowe, obsługujące również tereny wschodnie.

W internecie jest wiele niezwykle ciekawych artykułów – jeśli chcesz poznać następny – sprawdź na witrynie (http://zielonaprzestrzen.pl/oferta/) a nie będziesz żałować!

Transport zagraniczny jest na dzień dzisiejszy wyjątkowo intratny. Współpraca z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy działa w obie strony, dlatego samochody dostawcze nigdy nie jadą z powrotem puste Trzeba tylko zarejestrować się na dobrej giełdzie transportowej, gdzie bez trudu znajdziemy pasujący nam ładunek z krajów byłego Związku Radzieckiego do Polski.Takie zapotrzebowanie na transport (zobacz: transport drobnicowy wrocław) wyrobów za naszą wschodnią granicę powoduje, że firmy transportowe rozszerzają spektrum swoich usług. Wiąże się to rzecz jasna z dodatkowymi wpływami, które później można przeznaczyć na nowocześniejszą flotę. Warto również nieustannie szkolić kierowców.

Niezależnie od mapy politycznej w tej części Europy, relacje handlowe między Polską, a naszymi wschodnimi sąsiadami nie ustaną. Bardzo ciężko jest zerwać więzy braterskiej krwi i całe wieki wspólnej historii oraz kultury.Więcej na ten temat: .