Hackathon – czyli, wszystko co dobrze jest wiedzieć na temat tego konkretnego pojęcia

Hackathon – czyli, wszystko co dobrze jest wiedzieć na temat tego konkretnego pojęcia

Czym bywa hackathon oraz do jakich osób bywa nakierowany? W jakim miejscu istnieje możliwość go znaleźć? Jak wygląda struktura hackathonu? To wszystko i jeszcze więcej bez żadnego problemu odczytasz z naszego nowego felietonu!
Wyścig projektowania i hackaton – to nazewnictwa zamienne przeznaczone dla interesującego nasze osoby dzisiejszego dnia zagadnienia: hackathon.

Salon, obraz

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl

Co to tak dokładnie bywa? A więc, hackathon to jak zostało już napomknięte wyścig, lecz nie taki, który to jest powiązany z cielesnością, ale z mózgiem. Bywa to maraton nakierowany dla programistów komputerowych, wewnątrz których to zarys wchodzą: graficy, informatycy, twórcy interfejsów, a także menadżerowie projektów, a ich zadaniem bywa wyzbyć się jakiegoś konkretnego problemiku powiązanego z oprogramowaniem.

Ona jest niesamowicie ekscytująca – bardzo zalecam tą treść (http://www.siatkasportowa.pl/sklep/siatka-do-badmintona/). Jeśli masz chęć powiększyć zakres swej wiedzy na taki temat, to kliknij ten link.

Hackathon trwa zwykle poprzez weekend, a zadanie konkursowe jest ogłaszane w dniu, gdy rozpoczyna się wydarzenie i brane są pod spojrzenie wyłącznie umiejętności ukazane na maratonie.

Jeśli opisywany wątek okazuje się dla Ciebie atrakcyjny, to polecam przeczytać więcej informacji na zbliżone zagadnienia, które będą dla Ciebie niesamowicie pasjonujące.

/J]

Jeśli chodzi o miejsce hackathonu, to każdego roczku odbywa się w innym miejscu. Wewnątrz danej momencie (dwa tysiące siedemnasty roczek), odbędzie się następny Galileo hackathon Gdańsk miedzy 15 a 17 maja. W sieci odnajdziemy więcej danych na ten konkretny temacik, głównie w języku angielskim, albowiem tego typu wydarzenia odbywają się na całym świecie. Co do struktury takiego zdarzenia, to rozpoczyna się od zaprezentowania wydarzenia i przedstawienia problemiku.

Następnie persony tworzą drużyny, zależnie od własnych umiejętności. Później łapią się za problem. Dobrze jest napomknąć, iż hackathon istnieje w dwóch postaciach: hackathonów (a więc wspominanych zebrań), a także dróżką internetową.