Grupy zakupowe, co oznacza ten termin

Grupy zakupowe, co oznacza ten termin

Ostatnio niejednokrotnie mieliśmy okazję usłyszeć o grupach zakupowych. Cały czas, dla większości osób, to pojęcie tworzy zawiłą zagadkę. Z definicji możemy się dowiedzieć, że jest to związek przedsiębiorców, którzy agregują swój popyt lub też dokonują zakupu za pośrednictwem jednego przedsiębiorstwa, z zamiarem osiągnięcia efektu skali, silniejszej pozycji w prowadzeniu negocjacji z dostawcami a przy tym osiągnięcia doskonałych warunków handlowych. Od dłuższego czasu w ekonomii znany jest efekt tej skali. Stosowany jest on w szczególności w zakupach, a w najłatwiejszy sposób ten termin można wytłumaczyć na serwisach grupowych .

zakupy

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Zdecydowanie łatwiej będzie nam wówczas pojąć cóż to takiego, i w jaki sposób możemy na tym skorzystać. Otóż cała idea opiera się na tym, iż firmy sprzedają swoje usługi i produkty ze sporymi upustami, jeżeli serwis prowadzący cały interes ”uzbiera” sporą liczbę osób. Wygląda to tak, iż na jego stronie zamieszczone jest ogłoszenie o 30 % upuście na np.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niebywale ciekawe posty. Należy wybrać adres tej strony (http://www.galeriaoswietlenia.pl/135-lampy-nocne). Jeżeli masz pewne pytania, to szybko na nie odpiszemy.

wykwintny obiad w restauracji. Jednakże upust będzie aktywny w chwili, gdy zdecyduje się na tę ofertę przykładowo stu chętnych. Plusem jest to, iż nie potrzebujemy cioć czy przyjaciół by kupić tanio 3 dniowy nocleg w Zakopanem, tylko na stronie w sieci dołączamy do grup, które także chcą odpocząć w Tatrach.

Grupy zakupowe

Autor: Pieces of the Past
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejny przykład przykład? Sieć handlowa. Sieć, która jest w posiadaniu 1.200 sklepów dyskontowych dokonuje zakupów i negocjuje z kontrahentami poprzez centralny dział zakupów. Dla wszystkich logiczne jest, iż gdyby pozwolić negocjować zakupy poszczególnym sklepom to efekt ekonomiczny byłby zgubny dla finansów całej sieci.

Masz chęć zgłębić większą ilość interesujących danych na opisywany wątek? To poczytaj szczegóły (https://balkonytarasy.pl/42-bitumiczne), które właśnie takie informacje mają.

Efekt skali to niższe ceny zakupu. To samo tyczy się aptek. Grupy zakupowe (np. Logintrade) to idealne rozwiązanie dla niezależnych aptek. Dzięki temu otrzymują spore zniżki od producentów i hurtowni. To doskonała propozycja dla aptek, które chcą zwiększyć obroty lub pozostawić je na dotychczasowym poziomie, stając się jednocześnie bardziej atrakcyjnymi i konkurencyjnymi podmiotami dla klientów. Krótko mówiąc: obie strony są usatysfakcjonowane – i sprzedawca i kupujący.