Górskie wczasy

Górskie wczasy

Pieniny

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
Każdy kojarzy 2 klasyczne kierunki urlopowych podróży – góry i morze. Właściwie można znaleźć fanów którejś z tych opcji, są też tacy, którzy wskazują na obie albo decydują się na urlop nad jeziorem. Nasz tekst powstał dla tych osób, które chcą w tym roku spędzić wakacje w górach.

No i w w tym momencie ujawnia się się pytanie – jakie dokładniej góry? Polska jest tak charakterystycznie uformowana, że wszystkie pasma leżą na dole mapy. Popatrzmy więc na zachodnią połowę, gdzie rozciągają się Sudety. To interesujący kierunek na urlop, odwiedzający znajdą tam wiele ciekawych miasteczek do odwiedzenia – między innymi Jelenią Górę oraz Szklarską Porębę. Te górskie regiony mają w sobie wiele pięknych szlaków wędrówkowych. Jedynym mankamentem Sudetów jest to, że niełatwo poczuć tam klimat – sporo turystów utrzymuje, że czuć tu sporo obcości.

Bardziej na wschód jest położony Beskid Śląski i Mały, dużo ciekawsze obszary do zwiedzania. Zwolennikom skoków narciarskich rekomendujemy urlop w Wiśle, w której znajduje się cudowne muzeum naszego orła – Adama Małysza. Warto również spędzić trochę dni w Żywcu, gdzie stoi wspaniały pałac z malowniczym parkiem, oraz Pszczynę.

zakopane

Źródło: www.morguefile.com

No w wędrówkach palcem po planie Polski dochodzimy do Podhala. Najbardziej znanym miaste w tym regionie jest Zakopane.

Czy ciekawią Cię podobne tematy? Jeżeli tak, to jeszcze więcej (https://kasprowicza13.pl/wielkanoc-szklarska-poreba) takiego rodzaju wpisów stworzono na naszej następnej stronie. Zapraszamy!

Każdy lubi ten wyjątkowy lokalny klimat, który jest kreowany przez tatrzańską kulturę. Jeśli pragniesz pojechać na urlop do stolicy Tatr, musisz jak najprędzej odszukać w internecie oferty noclegów w Zakopanem. To niezwykle chętnie wybierana przez gości okolica, zatem w przyszłości może być trudno odszukać wolne noclegi. Warto podkreślić, że do Zakopanego wpadają nie wyłącznie goście z naszego kraju, ale także zza granicy, przede wszystkim z Federacji Rosyjskiej.

Najbardziej na wschód leżą Bieszczady, które cechują się pięknymi krajobrazami.

Niezbędne są Ci informacje (https://www.kormoran-rowy.pl/) na ten intrygujący temat? Więc nie zwlekaj i przejdź do nowego wpisu – tam przygotowaliśmy dla Ciebie coś ekstra.

Warto obejść je szczególnie jesienią, gdy można podziwiać cudowną feerię kolorów.

Jeśli poszukujesz innych ciekawych miejsc. W końcu Kraków jest niedaleko Zakopanego.