Głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest wywiązanie się z zobowiązań

Polacy bezustannie zaciągają kredyty: na nowe auto, mieszkanie, zagraniczne podróże. Systematycznie decydują się na dodatkowe propozycje banków, korzystając z kart kredytowych czy debetów na rachunkach bankowych. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

kredyt

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, możliwe jest nawet parokrotne obniżenie miesięcznej raty. Dzięki temu mamy mniejszy problem z jej stratą. Co więcej, nie jesteśmy skazani na ciągły stres czy zmieścimy się w terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Pożyczki konsolidacyjne mogą pochodzić z różnych banków. Mamy również opcję ich przewalutowania. Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny oraz gotówkowy.

W pierwszym przypadku zabezpieczeniem jest hipoteka, zaś kredyt udzielany jest na większe kwoty pieniężne. Kredyt gotówkowy bank przyznaje na mniejszą sumę i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o oprocentowanie. Bank jednak w tym wypadku nie wymaga zabezpieczenia.Ratę kredytu płacimy w jednym banku, dlatego przy terminowej spłacie okażemy się wiarygodnym klientem.

W zastępstwie kilku, zwykle niejednakowych rat przyznają nam jedną ratę, i to jakże dogodną.

Prezentowany wątek Cię fascynuje? Zatem odsyłam tu, gdyż znajdziesz tutaj interesujące dane na opisywane zagadnienie, które godne są uwagi.

Niestety

kredyt

Źródło: http://pixabay.com

razem z wydłużeniem okresu spłaty, wzrasta suma odsetek do spłacenia. Co prawda wolność kosztuje – choć spłacamy niższe raty, to koszt kredytu jest wyższy, niż standardowych kredytach. Jednak należy pamiętać, że dla klientów banków mających problemy ze spłatą rat, cały czas jest to zachęcająca propozycja.

Głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest uporanie się z nadmiernym zadłużeniem, dlatego gdy jesteśmy zdania, że jego warunki nie są dla nas zbyt korzystne, musimy pertraktować z bankiem. Jest to o tyle łatwiejsze, że każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany odrębnie, biorąc pod uwagę sytuację materialną klienta. Jeśli dysponujemy rzeczowymi argumentami, istnieje duża szansa, że uda się do nich przekonać bank.