Główne rodzaje oraz odmiany drzwi wewnętrznych, wykorzystanie ich w domach i mieszkaniach

Główne rodzaje oraz odmiany drzwi wewnętrznych, wykorzystanie ich w domach i mieszkaniach

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia mieszkań i domów są drzwi. Można je podzielić na dwie podstawowe grupy, czyli zewnętrzne oraz wewnętrzne. Do ochrony wnętrza budynku przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak śniegi, wiatry i deszcze, ale również przed nieproszonymi gośćmi służą drzwi zewnętrzne.

link do strony

Autor: Peter Chovanec
Źródło: http://www.flickr.com
Ich odmian i rodzajów jest bardzo dużo, klienci wybierać mogą pośród drzwi zrobionych z drewna różnych gatunków, nieraz złączonego z szybkami, a oprócz tego pokrytej okleiną albo malowanej blachy. Drzwi – (szeroka oferta) – zewnętrzne są przeważnie grubsze i solidniejsze, właśnie ze względu na ich przeznaczenie. Jeżeli mają mieć dobre właściwości przeciwwłamaniowe, to powinny mieć odpowiednie zamki oraz wzmocnienia. Niezbędna jest gruba blacha chroniąca przed przecięciem, antywyważeniowe bolce i dobre zawiasy. Powinno się również użyć atestowanych zamków, jakie stanowić będą przeszkodę dla złodziei. No i oczywiście bez względu na swoje właściwości drzwi powinny po prostu być ładne, bo przecież są one wizytówką każdego domu. Z kolei wewnątrz mieszkań i domów wykorzystywane są znacznie delikatniejsze drzwi wewnętrzne (przykładowa strona www). Oferowane są one w kilku wersjach uzależnionych od wykorzystania. Najczęściej spotykane są tradycyjne, typowe drzwi otwierane, zakładane w futrynie.

drzwi

Autor: Remix
Źródło: Remix
Są one bardzo praktyczne, dostępne w wielu wzorach i odmianach, ale posiadają jedną główną wadę. Do ich otwierania potrzeba dużo miejsca, więc nie zawsze będą się dobrze sprawdzać w niewielkich pomieszczeniach. Tam za to dużo lepiej dadzą sobie radę drzwi (alglas.pl/) w wersji składanej. Dzięki użyciu odpowiedniego mechanizmu składają się one jak parawan, przez co nie zajmują dużo miejsca, a równocześnie otwieranie jest proste i szybkie. Jeżeli ktoś ma taką okazję, to bardzo dobrym pomysłem mogą być też drzwi przesuwne, sprawdzają się one szczególnie tam, gdzie nie ma miejsca na tradycyjne drzwi. Podwieszane są one na ,przez co nie powinny zajmować dużo miejsca podczas otwierania, potrzebują jedynie kilku centymetrów obok ściany aby można je było przesuwać.