Gliwice. Przyszłość jest tu

Gliwice. Przyszłość jest tu

„Gliwice. Przyszłość jest tu”. Tak brzmi spot telewizyjny miasta. Lecz, czy faktycznie w owym mieście na Górnym Śląsku czeka nas idealna przyszłość? Trzeba wziąć pod uwagę, że Gliwice na swoją obecną markę pracują dopiero od parunastu lat, a zaczynały od olbrzymiego bezrobocia który miał związek z przekształceniami lub rozkładem przemysłu ciężkiego, kopalń czy huty.

Pozostałe miasta na Śląsku – Katowice czy też Bielsko – Biała to byłe stolice województw, więc w związku z tym od początku siłą rzeczy mogły poszczycić się najniższym w województwie poziomem bezrobocia. Jednak w przeciągu lat kondycja Gliwic uległa korzystnym zmianom.

Czy umieszczone na danej stronie posty przypadły Ci do gustu? Masz ochotę na więcej? Więc pragniemy Ci powiedzieć, że już czekają na Ciebie świeże wpisy.

Obecnie Gliwice to coraz więcej miejsc pracy. (news: praca Gliwice)

Praca przy komputerze

Autor: Libertic
Źródło: http://www.flickr.com

Przyczyn optymistycznych osiągnięć Gliwic w stosunku do miast sąsiadujących, można poszukiwać w znajdującej się w obrębie miasta sporej liczby inwestorów. Inwestorzy decydują się na otwarcie działalności w Gliwicach, zakładają firmy, i na skutek tego są w stanie zapewnić nowe stanowiska pracy.

Jakie zawody poszukiwane są na terenie Gliwic ? Należy spojrzeć na tablicę ogłoszeń lub przejrzeć oferty pracy w sieci. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, na przykład: oferty pracy Gliwice, praca informatyk – a ukażą się nam odpowiednie oferty. Spot reklamowy Gliwic ma się kojarzyć z nowoczesnością, postępem czy kreatywnością. Pierwsze co nam przychodzi do głowy – informatyka. Bez wątpienia, albowiem to dziedzina, która ani na chwilę nie zatrzymuje się w miejscu. Ogólnodostępny obecnie środek masowego przekazu dostarcza nam nowoczesne technologie z miesiąca na miesiąc, co więcej, z tygodnia na tydzień. W parze z informatyką idzie rozwój internetu, jego ogromny potencjał i możliwości, dlatego informatycy z całą pewnością bezrobotnymi w mieście nie pozostaną. (Zobacz także praca brodnica) Popularnością cieszą się również zawody związane z opieką i ochroną zdrowia. Mimo, iż prawie co dziesiąty mieszkaniec śląskiego nie ma pracy, to i tak występują na rynku tzw. zawody deficytowe, czyli te przy których występuje większa ilość ofert pracy niż jest chętnych. Aktualnie czołówkę zawodów w tej kategorii tworzą: telemarketer, robotnik gospodarczy oraz pracownik biurowy.