Gliwice. Przyszłość jest tu

Gliwice. Przyszłość jest tu

„Gliwice. Przyszłość jest tu”. Tak brzmi spot telewizyjny miasta. Lecz, czy faktycznie w owym mieście na Górnym Śląsku czeka nas idealna przyszłość? Trzeba wziąć pod uwagę, że Gliwice na swoją obecną markę pracują dopiero od parunastu lat, a zaczynały od olbrzymiego bezrobocia który miał związek z przekształceniami lub rozkładem przemysłu ciężkiego, kopalń czy huty.

Pozostałe miasta na Śląsku – Katowice czy też Bielsko – Biała to byłe stolice województw, więc w związku z tym od początku siłą rzeczy mogły poszczycić się najniższym w województwie poziomem bezrobocia. Jednak w przeciągu lat kondycja Gliwic uległa korzystnym zmianom. Obecnie Gliwice to coraz więcej miejsc pracy. (news: praca Gliwice)

Praca przy komputerze

Autor: Libertic
Źródło: http://www.flickr.com

Przyczyn optymistycznych osiągnięć Gliwic w stosunku do miast sąsiadujących, można poszukiwać w znajdującej się w obrębie miasta sporej liczby inwestorów. Inwestorzy decydują się na otwarcie działalności w Gliwicach, zakładają firmy, i na skutek tego są w stanie zapewnić nowe stanowiska pracy.

Jakie zawody poszukiwane są na terenie Gliwic ? Należy spojrzeć na tablicę ogłoszeń lub przejrzeć oferty pracy w sieci. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, na przykład: oferty pracy Gliwice, praca informatyk – a ukażą się nam odpowiednie oferty. Spot reklamowy Gliwic ma się kojarzyć z nowoczesnością, postępem czy kreatywnością. Pierwsze co nam przychodzi do głowy – informatyka. Bez wątpienia, albowiem to dziedzina, która ani na chwilę nie zatrzymuje się w miejscu. Ogólnodostępny obecnie środek masowego przekazu dostarcza nam nowoczesne technologie z miesiąca na miesiąc, co więcej, z tygodnia na tydzień. W parze z informatyką idzie rozwój internetu, jego ogromny potencjał i możliwości, dlatego informatycy z całą pewnością bezrobotnymi w mieście nie pozostaną. (Zobacz także praca brodnica) Popularnością cieszą się również zawody związane z opieką i ochroną zdrowia. Mimo, iż prawie co dziesiąty mieszkaniec śląskiego nie ma pracy, to i tak występują na rynku tzw. zawody deficytowe, czyli te przy których występuje większa ilość ofert pracy niż jest chętnych. Aktualnie czołówkę zawodów w tej kategorii tworzą: telemarketer, robotnik gospodarczy oraz pracownik biurowy.