Giełda transportowa i giełda ładunków pozwala zaoszczędzić pieniądze – informacja to siła

Giełda transportowa i giełda ładunków pozwala zaoszczędzić pieniądze – informacja to siła

Globalna sieć www już od kilkunastu lat gości pod naszymi strzechami. Dla niektórych z nas jest narzędziem służącym wyłącznie do rozrywki i wykorzystania wolnego czasu, niektórzy ludzie korzystają z internetu do podtrzymywania kontaktów z rodziną i znajomymi, ale prawdopodobnie spora część ludzi używających internetu wykorzystuje go do pracy. Ogromne możliwości, takie jak natychmiastową komunikację lub możliwość obejrzenia ogromnych list towarów w przeciągu jednej sekundy, są niezaprzeczalnym plusem pracy przez sieć. Dlatego też sporo firm chętnie wykorzystuje internet jako narzędzie ułatwiające prace. Nie inaczej jest także w przypadku branży transportowej. Ale jakie rzeczy zyskuje klient?

Jako przykład będzie służyć tutaj giełda transportowa, czyli portal on-line, bardzo podobne do zwykłej, finansowej giełdy, w którym są kolekcjonowane i przetrzymywane informacje tyczące się transportu i przewozu ładunków.https://butymarkowe.pl/nike.html nike sklep Taka giełda ładunków umożliwia firmom przede wszystkim optymalizację kosztów i zwiększenie zysków, przez całkowite zapełnienie miejsc ładunkowych w każdym samochodzie. Możemy sobie wyobrazić następującą sytuację – chcemy przetransportować nieduży ładunek z punktu A do miasta B, nie posiadamy jednak prywatnego samochodu, a nikt z przyjaciół nie jest w stanie nam pomóc. Sprzęt, jaki będziemy chcieli przewieźć nie jest zbyt duży, więc nie kalkuluje się nam wynajmować ogromnego transportu, który będzie obciążał nasz portfel.

Interesuje Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to sprawdź ten użyteczny wpis. Przeczytasz tam wiadomości, które będą dla Ciebie zajmujące.

W tym przypadku z pomocą przychodzi nam giełda transportowa, w której będziemy mogli podejrzeć informację tyczące się spedycji i przewozów, które organizują poszczególne przedsiębiorstwa, wybrać miejsce startowe i końcowe, sprawdzić dostępność miejsca na ładunek, a potem przesłać taką informację bezpośrednio do firmy przewozowej. Proste? Oczywiście!

Korzystanie z giełdy w taki sposób to zdaniem dużej grupy ekonomistów idealna realizacja teorii win-win – wygrywa i klient, jaki może zaoszczędzić czas włożony w poszukiwania firmy przewozowej i pieniądze na wykupywaniu prywatnego transportu, a także zyskuje organizator transportu, który może liczyć na konkretny zarobek dzięki ponadprogramowym zleceniom i zmniejszenie pustych przewozów.