Gdzie nabyć opakowania

Gdzie nabyć opakowania

Zaczynając własną firmę przychodzi się zmierzyć z tematem dostarczania towaru. Bo oczywiście ważny jest biznesplan, jednak przedmiot należy dostarczyć. Na co zwrócić uwagę, by koszty opakowania nie były zbyt duże?

pudełko

Po pierwsze cena musi posiadać dużą wagę, ale nie decydujące. Jeśli wybierzemy pakowanie naszych towarów w niedrogie pudełka, to jest duża szansa że towar będzie uszkodzony w czasie doręczania.

Nie zapominajmy, że tak naprawdę pierwszy kontakt z naszym towarem ma miejsce przy otwieraniu opakowania. Ludzie ekspresowo wyrabiają sobie zdanie po pierwszym zetknięciu przez to dobrze dobrane opakowanie to szansa na to, by stworzyć dobre wrażenie. Wyobraźmy sobie, że np. jubiler sprzedaje swój towar i daje go w najzwyklejszy biały karton. Gdy ten sam towar zostałby zapakowany w ładne pudełko z nazwą firmy, wtedy spostrzeżenia kupującego można by określić jako o wiele bardziej pozytywne.

opakowanie-1

Gdy już poruszyliśmy temat pudełek, to gdzie należy szukać pudełek, jeśli przykładowo chcemy kupić opakowania na pizze? Zasada najważniejsza – powinno się zamawiać duże ilości. Prawa ekonomii są proste. Jeśli decydujemy się na nabycie kilku sztuk to ich produkcja będzie droższa. Jeśli jednak kupujemy od razu ich kilkaset, to cena za sztukę będzie mniejsza. Przez to dobrze składać zamówienia nieczęsto, ale kupować więcej.

Gdzie odszukać dostawcę? Jest spora szansa, że w naszym regionie działa producent (zobacz producent kabli i przewodów) – warto sprawdzić w panoramie firm. Przeważnie wielkość i typ zamówień jak choćby rozmiary opakowań można ustalić indywidualnie z wykonawcą, toteż trafionym pomysłem jest wybranie się do producenta producenta i doprecyzowanie szczegółów na miejscu.

pudła

Drugim dobrym źródłem jest rzecz jasna internet. Bez problemu można tam znaleźć ogłoszenia hurtowni jak i firm produkujących opakowania. Drugim krokiem jest złożenie zapytania. Należy opisać co w zasadzie chcemy, jakie opakowania, czy to mają być opakowania do cateringu czy innego rodzaju. Poza tym warto zadeklarować, ile chcemy kupować miesięcznie. Przez to otrzymamy bardziej precyzyjną ofertę i lepiej poznamy ceny opakowań.

Przy starcie współpracy należy patrzeć na jakość i rzetelność producenta. Jeśli okaże się że spełnia on nasze oczekiwania, wtedy najlepiej tego typu współpracę kontynuować. Gdy liczba naszych zamówień będzie wzrastać, jest spora szansa, że dużo łatwiej będzie negocjować niższe ceny. Cel jest tu oczywisty – dążymy do jak najniższej ceny za pojedyncze pudełko. Będzie to dość trudne na początku, ale z upływem czasu – jak już nasza firma urośnie, będzie to osiągalne.

Wejdź na moje hiperłącze (https://www.ambro.pl/strona-glowna) – tam oczekuje na Ciebie następna dawka rewelacyjnych artykułów. Nie czekaj! Będzie świetnie, jeśli pozostawisz swoją ocenę.

W końcu sumarycznie pudełka stanowią istotną część produkcji. Ważny jest najbardziej sam towar, ale tematu opakowania nie można pomijać.