Gdzie można wyszukać ogłoszenia o pracy?

Gdzie można wyszukać ogłoszenia o pracy?

Jeszcze wcale nie tak dawno temu szukanie pracy było wyjątkowo proste. Wystarczyło w kiosku zakupić gazetę z ogłoszeniami, a potem poświęcić odrobinę czasu na jej skrupulatne przeczytanie. Obecnie pracy szuka się zupełnie inaczej. Nie znaczy to jednak, że jest to trudniejsze. Największym źródłem ofert pracy jest Internet.

w pracy

Autor: TAHRD NTNU
Źródło: http://www.flickr.com

Aby znaleźć ogłoszenia, trzeba tylko wprowadzić w wyszukiwarce internetowej takie frazy, jak „oferty pracy Gniezno”, „oferty pracy Rzeszów” czy na przykład „oferty pracy Stargard Szczeciński”. Takie frazy umożliwią wyszukanie ogłoszeń o pracy z danego miasta. Wprowadzając chociażby wyrażenie „oferty pracy Gniezno”, otrzymamy wyniki wyszukiwania ogłoszeń o wolnych etatach z Gniezna ( pracy gniezno). Gdy jednak wprowadzimy wyrażenie „oferty pracy Stargard Szczeciński”, znajdziemy oferty pracy ze Stargardu. Podobnie jest w przypadku hasła „oferty pracy Rzeszów” (zobacz praca.egospodarka.pl). Internet wyraźnie ułatwił proces poszukiwania zatrudnienia. Aby trafić na odpowiednie anonse, nie trzeba nawet opuszczać swojego domu. Cały proces odbywa się błyskawicznie oraz sprawnie. Ułatwieniu uległ także proces składania aplikacji. Większość osób, które potrzebują pracownika podaje do kontaktu adres skrzynki e – mailowej. Oznacza to, że nie należy już udawać na pocztę oraz wysyłać klasycznego listu. Taki rodzaj aplikowania wymagany jest nadal tylko w przypadku państwowych miejsc pracy. CV w formie papierowej trzeba dostarczyć, podejmując decyzję o aplikowaniu na przykład do Policji czy SW. W innych przypadkach wystarczy wysłać swoje dokumenty, stosując do tego celu wiadomość e – mail.

praca fizyczna

Autor: Stiftelsen
Źródło: http://www.flickr.com

Bez względu na zmiany, które zaszły w sposobie poszukiwania pracy (sprawdź też praca.egospodarka.pl) ciągle pisać należy CV. Życiorys zawodowy jest najistotniejszym dokumentem, na który uwagę zwraca każdy , kto prowadzi proces rekrutacji. Znaczy to, że każdy, kto pragnie mieć szansę na otrzymanie posady powinien zatroszczyć się o to, aby jego życiorys zawodowy wyglądał naprawdę profesjonalnie. Jeśli nie wiemy jak opracować swoje CV, warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanych pracowników agencji zatrudnienia, którzy w krótkim czasie napiszą CV perfekcyjne, zwiększając tym samym nasze szanse na znalezienie pracy. To od CV uzależnione jest to, czy wybrany przez nas pracodawca w ogóle zdecyduje się zaprosić nas na rozmowę kwalifikacyjną. Dostarczenie CV to aktualnie pierwszy element rekrutacji, która w przeważającej liczbie przypadków ma charakter wieloetapowy.