Gady jako nieprzeciętny przykład domowego zwierzęcia

Gady jako nieprzeciętny przykład domowego zwierzęcia

Spora część ludzi marzy o posiadaniu jakiegoś zwierzaka, lecz nie decydują się nie, ponieważ uważają że nie mają wystarczającej ilości wolnego miejsca. Tymczasem nawet w małym domu można spokojnie jakiegoś zwierzaka hodować, oczywiście nie każde będzie się do tego celu nadawać. Wybór zwierzęcia do hodowania w domu lub mieszkaniu trzeba porządnie przemyśleć, żeby później nie było kłopotów z jego opieką.

piękny wąż w terrarium

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety często się zdarza, że ktoś pod wpływem impulsu przynosi dzieciom lub sobie psa, kota czy chomika, i kilka miesięcy później okazuje się, że zwierzę takie ląduje w schronisku lub na śmietniku. Jeżeli nawet będzie to złota rybka czy mały pajęczak w terrarium to trzeba dać mu pożywienie i wodę, raz na jakiś czas zmienić wyposażenie albo oczyścić miejsce, w którym jest trzymane. Z tego też powodu zanim się kupi zwierzę do mieszkania, trzeba dobrze zapoznać się z obowiązkami, jakie będą się wiązać z jego hodowlą, i kiedy okaże się, że mogą być kłopoty z ich realizacją, to lepiej zrezygnować z zakupu. Z pewnością może to wyjść to na dobre zwierzakowi, bo później nie będzie się niepotrzebnie męczyć, gdy ktoś nie będzie miał ochoty albo czasu na opiekę nad nim.

terrarium

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Do najchętniej kupowanych domowych zwierzą należą psy i koty. Decydując się na psa należy pamiętać, że będzie on wymagał codziennych spacerów, a dodatkowo utrzymanie go będzie dość kosztowne. Duże zwierzęta wymagają dużej ilości jedzenia, więc trzeba będzie się z tego typu wydatkami liczyć. Znacznie mniej kłopotów będzie z kotami, jeżeli nie wychodzi on z domu, to powinna wystarczyć niewielka kuweta, woda w misce i trochę karmy, no i co wiadome dużo czasu na zabawę z małym psotnikiem. Wiele osób decyduje się również na zakup chomika albo świnki morskiej, te zwierzaki są łatwe do hodowania i nie wymagają poświęcania dużej ilości czasu, ale rzecz jasna nie można zaniedbać ich całkowicie. Czasami zdarzają się również ludzie, którzy lubią gady, przykładowo jaszczurki lub https://www.contman.pl/ węże, jak się okazuje praktycznie wszystkie popularne gatunki gadów można bez problemów kupić w naszym kraju. Po wpisaniu w wyszukiwarce frazy wąż zbożowy cena bez problemów będzie można znaleźć ogłoszenia hodowców, którzy ten gatunek nam sprzedadzą.