Fuzja spółek a sprawozdanie finansowe

Fuzja spółek a sprawozdanie finansowe

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
We współczesnej gospodarce, charakteryzującej się mnogością rywalizujących ze sobą przedsiębiorstw oraz licznymi powiązaniami pomiędzy czynnikami pośrednio lub bezpośrednio wpływającymi na koniunkturę, coraz trudniej przychodzi przedsiębiorstwom utrzymanie udziału w rynku.

Skutecznym antidotum na opisany stan rzeczy może być fuzja dwóch lub więcej podmiotów. Takie rozwiązanie udostępnia szereg korzyści, między innymi zwiększa możliwości firmy na rynku, daje lepszą, silniejszą pozycję wobec konkurencji oraz gwarantuje większą stabilność finansową firmy w okresie wahań koniunktury.strona www leclerc Kielce gazetka leclerc Kielce gazetkaWiększe podmioty znacznie lepiej radzą sobie z efektywnym wykorzystaniem zasobów jakimi dysponują oraz maja możliwość skuteczniej ograniczać koszty związane z własną działalnością, co ma bezpośrednie przełożenie na wyniki finansowe osiągane przez przedsiębiorstwo. Pomimo niezaprzeczalnych korzyści, wynikających z połączenia spółek, konsolidacja przedsiębiorstw stwarza również określone problemy, zwłaszcza w wrażliwym obszarze sprawozdawczości finansowej przedsiębiorstwa. Pojawia się problem, z jednej strony obowiązku rozliczenia samych połączeń lub zrealizowanych inwestycji, z drugiej strony sporządzenia skonsolidowanego sprawozdania finansowego , które jest sumą jednostkowych sprawozdań finansowych dwóch lub więcej przedsiębiorstw, funkcjonujących oddzielnie na rynku ale powiązanych kapitałowo.

Jeżeli zainteresowały Cię informacje w naszym tekście, to doczytaj tu (http://www.arapneumatik.pl/p-762-prasy-stolowe-pneumatyczne-prasa-stolowa-pneumatyczna-mechaniczna-warsztatowa-tox-pressotechnik) nowe wątki na następnej stronie, która znajduje się pod tym linkiem.

Zasady określające formę i zawartość wspomnianego sprawozdania stanowią spory zakres regulacji MSR.Jako, że prawidłowa konsolidacja sprawozdań finansowych jest procedurą żmudną, wymagającą specjalistycznej wiedzy i wyjątkowej drobiazgowości, wiele podmiotów gospodarczych decyduje się na skorzystanie z usług oferowanych przez profesjonalne biuro rachunkowe Bielsko lub zakup wyspecjalizowanego oprogramowania służącego do konsolidacji sprawozdań finansowych.


Wyświetl większą mapę