Fundusze unijne na założenie  firmy

Fundusze unijne na założenie firmy

Trudno Ci znaleźć pracę? Czujesz pragnienie bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz ciekawy pomysł na własną działalność?
Zdecyduj się na prywatną działalność! Zwłaszcza, iż osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą spodziewać się pomocy w postaci wkładu pieniężnego na rozwój całego przedsięwzięcia – urzędy pracy oferują dotacje i kredyty na rozpoczęcie działalności oraz kusy przygotowujące przyszłych pracodawców.

A może prowadzisz już własną działalność, ale chcesz bardziej „rozwinąć skrzydła”? Bez względu na to, czy zmagasz się z przejściowymi trudnościami z płynnością, czy też

fundusz

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

w najbliższym czasie masz zamiar poczynić wydatki na rozwój swojej firmy, kredyt (kalkulator zdolności kredytowej City Handlowy) gotówkowy umożliwi Ci sprawne zarządzanie płynnymi środkami finansowymi firmy. Fundusze unijne na rozwój firm to oferta dla tych, którzy są zdeterminowani by powołać do życia działalność gospodarczą lub zadbać o rozwój już funkcjonującej już firmy, jednak nie posiadają wystarczająco dużo własnych środków.

Przy finansowym wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom swój plan. Korzystanie z pomocy oferowanej przez fundusze unijne niewątpliwie znacznie wpływa na rozwój firmy oraz poprawę jej postrzegania na rynku.

Nie zwlekaj, a jeśli zaciekawił Cię opisywany temat, to odsyłam do witryny (http://www.mojekonferencje.pl/sale-konferencyjne-lodz). W tamtym miejscu znajdziesz interesujące wątki.

Wychodząc z założenia, że choć część tych przedsiębiorców będzie prowadziło swój biznes przez dłuższy czas na rynku – istnieją szanse, że będą się rozwijać i zatrudniać kolejnych pracowników. Przyznając fundusze, Urząd Pracy w pewien sposób dostarcza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie

firma

Autor: istock
Źródło: istockphoto.com

tworzą nowe miejsca pracy dla innych.

Pamiętajmy jednak, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie zwalnia nas od wypełniania obowiązków określonych przez instytucję dofinansowującą. Najbardziej istotny, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej, pod rygorem obowiązku udzielenia zwrotu otrzymanych środków razem z odsetkami.
Mimo wielu obaw i odpowiedzialności z jaką wiąże się własna działalność spora liczba osób decyduje się na ten krok z przekonaniem o jego powodzeniu, dlatego…powodzenia!