Folia ochronna na komórkę – po co dobrze jest ją użytkować?

Folia ochronna na komórkę – po co dobrze jest ją użytkować?

Szkło wyświetlacza jest mocne i odporne na czynniki zewnętrzne. Niestety, nie jest ono niezłomne. Przy upadku z poważniejszej wysokości może się stłuc lub silnie zarysować. Czy folia zdoła oszczędzić go przed tego typu wypadkiem?

smartfon

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo ludzi utrzymuje, iż folia na telefon psuje jego wygląd, pogarsza obsługiwanie panelu dotykowego, a niepoprawnie przylepiona także pomniejsza widoczność na ekranie a niekiedy zniszczyć wyświetlacz. Matryca komórki rysuje się od najmniejszych czynników, przykładowo wkładanie go do torby czy kieszeni. Nieraz nawet nie przypuszczamy, że jakaś czynność zdoła powodować rysowanie powierzchni. Przez sławę folii zabezpieczających fabrykanci poprawili technologię mocowania ich do ekranu, aktualnie nie używa się kleju akrylowego a silikonowy. Nie oddziałuje on ani trochę na powierzchnię. Nieraz folie z jego obecnością reklamowane zostają jako „bezklejowe”. Spoiwo jednakże jest, ale ogromnie bezpieczne i nieszkodliwe. Nie tworzy uszkodzeń szybki. Jeśli chodzi o dalsze udogodnienia dla użytkownika, da się wybierać w powierzchniach. Folia na telefon (strona główna) może być błyszcząca a także matowa. Niektórzy twierdzą, iż ta pierwsza w najmniejszym stopniu „szpeci” telefon, ta druga z większym natężeniem. Jednakże gołym okiem tego .

nokia

Autor: Nokia
Źródło: Nokia
Nie oddziałuje to w żadnym razie na estetykę komórki. Najdroższe jak w dalszym ciągu są folie zrobione ze szkła pancernego, które w największym stopniu chronią nasz sprzęt. Cena takiego gadżetu to około 50 złotych, jest droższa od zwykłej folii, bowiem cena tamtej oscyluje w granicach 20 złotych.

Produkt jakim jest folia na telefon nie jest sporym wydatkiem (odwiedź autoryzowany sklep). Wystarczy przyjrzeć się przyrządom z naklejoną protekcją i można na pierwszy rzut oka zauważyć, iż nie jest to widzialne.

Zajmują Cię przeróżnego rodzaju specjalistyczne posty? Zatem idź tu i przeglądaj nasze kolejne newsy na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Nie szpeci w dodatku sprzętu, zapewniając mu przy tym asekurację przed otarciami a także możliwym rozbiciem ekranu.