Etykieta posługiwania się wizytówką

Etykieta posługiwania się wizytówką

Bezspornie posiadanie wizytówki to jedna z podstaw biznesowych działań. Egzystowanie w świecie biznesu będzie niemal nierealne bez tego przedmiotu.
Wyrobienie sobie wizytówki WCale nie jest drogie ani pracochłonne.

Obojętnie czy będą to wizytówki kowalstwo artystyczne czy wizytówki stomatologia, można skorzystać z gotowych wzorców bądź poprosić jedną z firm poligraficznych, jakich w twej okolicy z pewnością sporo, o wsparcie w stworzeniu projektu. Usługi takie znaleźć możemy a także zrealizować przez strony www.
salon

Autor: Pixers
Źródło: Pixers
olej

Autor: Josh Sherrill
Źródło: http://www.flickr.com
Tapeta z kolekcji Ilusions marki Omexco

Autor: OMEXCO
Źródło: Dekorian
Aby wizytówka spełniała swą rolę, nie musi być w żadnym razie wymyślna. Inwencja nie jest tutaj szczególnie wskazana, odstępstwo stanowić mogą wyłącznie zawody wymagające artystycznego zacięcia. Podstawą będzie tutaj schludność, papier bezwzględnie powinien być czysty jak też bez zagniecionych rogów. Z tej przyczyny warto zakupić etui czy też jakikolwiek pojemniczek, jaki będzie elegancko wyglądał. Ze względu na nieduży format bileciku konieczne będzie ograniczenie się do kluczowych informacji w taki sposób, ażeby zachować przejrzysty wygląd. Podług europejskich standardów najistotniejsze informacje to nazwisko i imię, nazwa Przedsiębiorstwa jak też zajmowane stanowisko oraz kontaktowe namiary takie, jak numer telefonu oraz adres, również ten mailowy. Z reguły stosowane odcienie to biały (zobacz sekretarzyk) papier z ciemnoszarym nadrukiem. Interesującym, choć z rzadka spotykanym pomysłem jest nadrukowanie osobistego zdjęcia na bilecie wizytowym. Znacznie upraszcza to zapamiętanie danej osoby.

Nawet po dłuższym okresie, gdy spojrzymy na taką wizytówkę, będziemy mogli sobie przypomnieć kim jest konkretna osoba. Zdjęcie (strona internetowa zdjęcia na krysztale) takie niech będzie profesjonalne, a na pewno zostaniemy na długo w pamięci osoby, której zostawiliśmy kontakt do siebie.