Etykieta jako niezbędny element opakowania

Etykieta jako niezbędny element opakowania

Opakowanie wyrobu dotyczy produktów z każdej branży. Na opakowaniu obowiązkowo musi znajdować się etykieta. Chociaż nabywców do kupowania towaru ciągnie przede wszystkim ładne opakowanie, to etykietka jest bardzo ważna, gdyż właśnie w tym miejscu znajdują się najistotniejsze informacje które dotyczą danego towaru.

ceny

Autor: Rikard Fröberg
Źródło: http://www.flickr.com
Etykieta powinna mieścić nazwę wyrobu, skład netto, termin ważności i informację o obecnych alergenach. Jeśli opakowanie jest większe, producent musi podać również skład, warunki składowania i użycia, także procentową zawartość składników opisanych na opakowaniu i wartość odżywczą.

Zainteresował Cię ten tekst? Zatem czytaj to kreacja opakowań, co chcesz na następnej stronie, którą z chęcią dla Ciebie stworzyliśmy.

Oczywiście warto także zwrócić uwagę na zawartość. Są one przytoczone w kolejności ich procentowego udziału w towarze. Bardzo istotna jest również wytrzymałość produktu. Na opakowaniu winna być umiejscowiona data. Informacja ta znaczy, iż po upływie wskazanego terminu nie należy spożywać owego produktu. Poza tym wytwórca musi umiejscowić informację dotyczącą bezpiecznego przechowywania takiego artykułu. Jeżeli nabywamy towary ekologiczne powinny one posiadać stosowny certyfikat wydany przez Unię Europejską. Warto zaakcentować, że certyfikaty w wypadku produktów ekologicznych są ważne nie dłużej niż trzy lata.

meble

Autor: Black Red White SA
Wszystkie wyroby ekologiczne oddawane są szczegółowym testom, na których bazie przysądzane są właściwe oznaczenia.

Na etykietach pewnych wyrobów jest również napisane, ile dany artykuł ma kalorii. To ważna informacja dla każdych, którzy dbają o linię. Naklejka (sprawdź naklejki samoprzylepne) na produkcie winna być trwale przytwierdzona, a informacje ulokowane w widocznym miejscu.