Ekoprodukty – istotne kwestie?

Ekoprodukty – istotne kwestie?

Trend na produkty ekologiczne świadczy, że sięgamy po kosmetyki i żywność z górnej półki. Bez względu na to nie wszystko, co droższe i w atrakcyjnym pudełku jest najzdrowsze. Wybierając kosmetyki naturalne, trzeba rozpocząć od polecanego dostawcy.

Regał oznakowany napisem kosmetyki ekologiczne nie zawsze oferuje dokładnie to, czego nam potrzeba. Mylące potrafią być też opisy: naturalny krem aloesowy może zawierać skrajnie inne składniki. Pierwszym krokiem okazuje się więc wybór odpowiedniego miejsca na zakupy. Poważny sklep ekologiczny oferuje głównie artykuły z certyfikowanych upraw, nietestowane na zwierzętach i niezawierające konserwantów.

krem do twarzy aa

Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic

Czytaj etykiety

Wszystkie najistotniejsze szczegóły ujawnia oczywiście etykietka i to ona zdradza tajemnice produktu. Jeżeli straszy cyframi, to mamy pewność, że to tylko pozornie eko wyrób. Im więcej składników pochodzenia roślinnego, tym oczywiście lepiej.

Jak sądzisz? Czy omawiany temat jest ciekawy? Jeżeli tak, to w odniesieniu do publikowanego problemu poznaj szczegóły tutaj.

Najbardziej wartościowe wyroby nie zawierają chemicznych zapachów i nie powinny powodować alergii.

Ekojedzenie

Nie zapominajmy, że żywność nie zawsze oznacza ekologiczne uprawy. W takim przypadku normy określa Unia Europejska i to ona informuje o odpowiednich certyfikatach dla upraw. Warzywa i owoce powinny być zatem uprawiane na zdrowej ziemi i bez sztucznych nawozów(ceneolokalnie). Zwracając uwagę na np. olej z wiesiołka, analogicznie jak w razie kosmetyków należy poznać jego skład. Oczywiście pozostałe sztuczne składniki powinny budzić wątpliwość.

Ile to kosztuje

Stopniowo oswajamy się z tym, że za jakość musimy płacić nieco więcej. Mimo wszystko w tym przypadku też nie można zbyt ufać wysokim cenom. To następny chwyt marketingowy, który jest oparty właśnie na tej ludzkiej „nowej świadomości”. Ekologiczne warzywa i kosmetyki są droższe, ale nie są to wyroby na tyle ekskluzywne, żeby mogli używać ich jedynie krezusi.

Wybieraj rozsądnie

Często zakupy rozpoczynamy poszukiwaniami w Sieci – zgłębiamy opinie o dostawcach, wybieramy sprawdzonych producentów . To bezpieczny zwyczaj, choć rzeczywiście używają go zazwyczaj uparci i dociekliwi.

Czy znasz już tak świeży materiał (http://www.4stronysmaku.pl/)? Zobaczysz w tamtym miejscu faktycznie dużą ilość atrakcyjnych wiadomości na ciekawy dla Ciebie temat. Zobacz a nie pożałujesz!

Najważniejsze to nie pozwolić się nabrać cenie i opakowaniu, a w odpowiednim sklepie takiego rodzaju problemu nie ma.