Efektywność osobista, lekarstwo na poprawę wydajności w pracy

Efektywność osobista, lekarstwo na poprawę wydajności w pracy

Wzrost wydajności pracy to najważniejszy element na ścieżce do zawodowego sukcesu. Co robić więcej w szybszym czasie? To pytanie zadają sobie i szefowie i pracownicy. Z jakiej przyczyny? Ponieważ współcześnie zwiększenie wydajności pracy to istotna umiejętność.

oprogramowanie w biznesie

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Efektywna firma to efektywne procesy biznesowe – kliknij tutaj. Jeżeli mamy trudności w przyjęciu takiej postawy, możemy się w tej kwestii podszkolić. Umożliwią nam to szkolenia efektywności osobistej. Przeznaczone są dla osób, które mają problem z planowaniem zadań lub nie są na tyle zaangażowane by skutecznie trzymać się założeń oraz do osób, które odnoszą wrażenie iż wykonują swoją pracę ceną życia prywatnego. Szkolenia przeznaczone są zarówno do specjalistów, jak i kadry menadżerskiej.

W jak sposób więc zwiększyć wydajność pracy i efektywność osobista?
Najważniejsze, musimy się zastanowić co w zasadzie chcemy osiągnąć. Poza tym musimy dostosować odpowiednie narzędzia, które są nam niezbędne do realizacji zadania. Zastanówmy się też nad tym, jakie trudności mogą stanąć na naszej dalszej drodze. Pomoże nam to przed czasem opracować sposoby, za pomocą których będziemy mogli im zaradzić.

Biznes

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Przy zwiększaniu wydajności pracy należy zawsze pamiętać o hierarchii zadań. Nauczmy się ustalać priorytety. W tym celu podzielmy działania na niecierpiące zwłoki lub pilne, np. z perspektywy dzisiejszego dnia, tygodnia, zwierzchnika czy też przedsiębiorstwa. Ustalmy, które zadania możemy oddelegować i te, które trzeba skończyć natychmiast, gdyż muszą być na dalszym etapie kończone przez współpracowników.

Postarajmy się zlikwidować tzw. pożeracze czasu. Przyzwyczajenia, które źle wpływają na naszą efektywność. To może być np. częste sprawdzanie poczty, wchodzenie na portale społecznościowe lub spiętrzenie zadań w jednej chwili. Możność wdrożenia innowacji do metod oraz narzędzi pracy, wypracowanie metod jej uproszczenia to strategie indywidualne, które mają sprawić, iż nasza praca stanie się skuteczniejsza, bardziej efektywna, a w konsekwencji mniej stresująca.