Dwa najważniejsze języki na świecie

Jak wychować poliglotę

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Aktualnie znajomość języków obcych ma wielkie znaczenie. Umożliwia otrzymanie lepszej pracy,umożliwia porozumiewanie się z obcokrajowcami, a także ułatwia podróże do innych krajów. Językowa bariera komunikacyjna jest zjawiskiem bardzo negatywnym, jak również niekomfortowym. Dlatego nauka języków jest bardzo istotna. W programach szkół języki zaliczają się do przedmiotów obowiązkowych, znajdują się także w programie studiów dziennych.

Aktualnie coraz bardziej powszechnym przypadkiem jest uczenie najmłodszych jednocześnie dwóch odmiennych języków, rodzimego i obcego, z chwilą rozpoczęcia nauki mówienia. Jest to zdecydowanie właściwy pomysł, gdyż małe dzieci łatwo zapamiętują, a pozwoli to na uniknięcie trudności przyswajania języka obcego w późniejszych latach. Z całą pewnością najbardziej powszechnym językiem świata jest angielski. Pozostałe przydatne to chiński, hiszpański czy arabski.

Język angielski

Jak wspomniano uprzednio, jest to najczęściej występujący język świata. Jest wiele krajów anglojęzycznych, oprócz tego język ten jest światowym kanałem komunikowania się w wielu sferach życia, na przykład na stronach WWW. Jego wymowa i gramatyka są stosunkowo nietrudne w zestawieniu z innymi językami.

Ciekawisz się tym działem? Przeczytaj więc jeszcze dalej (http://www.ipschool.pl/pl/szkola-muzyczna) o tym wątku w kolejnym artykule, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Nauka angielskiego zaczyna się zazwyczaj na etapie przedszkolnym. Jest bardzo duża liczba sposobów przyswajania języka. O sporym zainteresowaniu tym językiem świadczy popularność na stronach internetowych haseł w rodzaju „kurs angielskiego w Gdyni”. Język angielski ma poza tym ogromny wpływ na tworzenie się innych języków, będąc źródłem zapożyczeń czy słów z terminologii fachowej.

Język hiszpański

Jest także jednym z najpopularniejszych języków na świecie.

Jeżeli zafascynował Cię ten tekst, to w tym miejscu znajduje się notka z serwisu (http://varsovia.edu.pl/), która także ma bardzo absorbujące dane na omawiany tutaj temat.

Państwem, gdzie największa liczba ludzi się nim porozumiewa, jest Meksyk. W Polsce od niedawna obserwować można zwiększenie popularności języka hiszpańskiego. Związane jest to w dużej mierze z chęcią wyjazdu do tego kraju w celach zarobkowych lub na całe życie. Świadczy o tym częstotliwość wyszukiwania zapytań typu „hiszpański w Gdyni”, które to umożliwia uzyskanie bardzo dużej liczby wyników. Analogicznie jak w przypadku innych języków, nauka hiszpańskiego może odbywać się na rozmaite sposoby. W trybie studiów na uczelni publicznej istnieje możliwość nauki tego języka.

Źródło: germanicus.pl