Drzewo zawsze modne.

Drzewo zawsze modne.

Istnieją tacy, którym drewno w pomieszczeniach kojarzy się ze kiepskim gustem i lakierowaną boazerią. Trendy, które przybyły do nas z krajów Skandynawskich demonstrują jednak, że drewno zawiera w sobie pewną szlachetność i odpowiednio dobrane drewniane dodatki dodadzą naszemu mieszkaniu wyrazu.

Wyroby drewniane na stałe powróciły do łask projektantów i designerów.

Skoro czytasz ten artykuł, to niewątpliwie jest on dla Ciebie niesamowicie interesujący. Tutaj ponadto znajduje się notka z www, która ma podobne zagadnienia.

Wielu przekonało się, że wykorzystanie surowców pochodzących z natury pozwala wyrobom nadać ponadczasowy charakter oraz z korzyścią wypływa na nasz nastrój. (Zobacz też pudełka)

Drewniane pudełka

Źródło: Timberart.pl

W mieszkaniu wyroby z drewna najlepiej sprawdzają się w kuchni. Gotując danie drewnianą łyżką jesteśmy zmuszeni się zastanawiać, czy przy wysokiej temperaturze wydzielają się substancje rakotwórcze lub następują inne szkodliwe reakcje chemiczne, tak jak to jest w przypadku licznych tworzyw sztucznych. Nie raz słyszeliśmy o aferach związanych z tym, że do produkcji kuchennej zastawy i dodatków zostały użyte niebezpieczne materiały. W tym wypadku to tylko drewno, więc można czuć się bezpiecznie. Dodatkowo drewniane przybory kuchenne nie są drogie, więc ich ewentualna wymiana, nie będzie nadwyrężała domowego budżetu.

Najbardziej kultowymi rzeczami domowego użytku są drewniane deski kuchenne. Są one rozmaitych rozmiarów, a niektóre możemy kupić w bardzo finezyjnych kształtach. Dodatkowym atutem drewnianych desek jest fakt, że nie tępią one tak szybko noży, jak deski zrobione z tworzyw sztucznych.

Niezwykle pragmatyczne w użyciu i gustowne w wyglądzie są również skrzynka na wino. Mogą nam służyć do przechowywania herbaty, suszonych grzybów lub owoców. Poniektórzy używają drewniane beczułki do przechowywania ogórków lub śledzi, zapewniając przy tym, że w wyniku tego produkty mają dużo lepszy smak. Warto dodać, że do wyrobów najbardziej wykwintnych napojów alkoholowych, również wykorzystuje się drewniane beczki.

Jeśli zainteresował Cię omawiany na tej stronie materiał, śmiało zobacz jeszcze towarzyszące informacje (http://www.jednosc.pl/) – one też są warte zainteresowania.

Bardzo fajne gadżety z drewna można obejrzeć na stronie