Do jakich celów możemy wykorzystywać etykiety z polipropylenu?

Do jakich celów możemy wykorzystywać etykiety z polipropylenu?

Przy wyborze samoprzylepnej etykiety należy zastanowić się w jakiej branży firmy będą mieć swe zastosowanie.
Czynnikiem, jakim wyróżnia się etykieta samoprzylepna A4 jest rozmiar takiej etykiety. Pamiętać należy, że rozmiary podawane są w takim samym formacie: najpierw szerokość a następnie długość.

Rozmiar etykiety jest zależny również od tego, jaką mamy drukarkę. Każda drukarka posiada odmienną szerokość wydruku i jest przystosowana na inną rolkę etykiet. Jeżeli potrzebujesz większego wymiaru etykiet, sprawdź najpierw, jaką największą szerokość i jaką minimalną szerokość ona może obsługiwać. W zależności od tego czy etykieta byłaby zadrukowana oraz w jaki sposób to byłoby zrobione, należy wybrać surowiec z jakiego będzie ona wycięta. Papierowa oraz foliowa etykieta zezwala jedynie na zadruk techniką termotransferową. Jest to metoda niezwykle mocna, jednak wymaga zastosowania termotransferowej kalki. Wydruk barwny wymaga zastosowania specjalnej drukarki etykiet kolorowych.
łazienka

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest również to, gdzie etykieta będzie wykorzystywana. Jest to istotne z takiego względu, że każdy surowiec posiada odmienne właściwości. Etykiety z folii są w większym stopniu wytrzymałe od tych z papieru. Foliowe etykiety można podzielić na dużo rodzajów materiałów np. polipropylen, poliester czy winyl. Każdy z wymienionych surowców posiada inną wytrzymałość na ścieranie i warunki meteorologiczne.

Nim wyłączysz ten komputer, zobacz jeszcze jedną wiadomość, gdyż naprawdę zalecam to opracowanie (http://strojemikolaja.pl/), dlatego że ma ono niebywale pomocne informacje.

Etykiety z papieru są przeznaczone do wydruku przy zastosowaniu kalki. Wydruk zapewnia wytrzymałość na ścieranie oraz pod wpływem promieni UV nie zaciemnia się. Bardzo łatwo je można przerwać i nie są wytrzymałe na ścieranie.

Wykorzystanie znajdą w każdym miejscu tam, gdzie nie jest konieczna znaczna odporność na wilgoć oraz warunki meteorologiczne. folia polipropylenowa to materiał o dużej trwałości. Takie etykiety (drukowanie etykiet) są sztywne, ale zezwalają na prostą obróbkę mechaniczną.