Do czego służy manierka i czemu warto jej używać?

Do czego służy manierka i czemu warto jej używać?

Manierka jest to niewielkie, z reguły o pojemności do 2 litrów, zatykane naczynie sporządzone z sztywnego półproduktu i poświęcone do transportowania w niej napojów. Nie wypada jednak mylić jej z bukłakami, do czego często dochodzi. Używane są od wielu lat.

turysta w górach

Autor: Rodrigo Gómez Sanz
Źródło: http://www.flickr.com
Solennym asortymentem myśliwych, wojowników i pasterzy od niepamiętnych okresów były manierki, jakie w gwałtownych okolicznościach sprawdzały się bez zarzutu. W trakcie wypraw, wojen, każdy spragniony mógł zasięgnąć kapki wody, nie musząc bać się o odwodnienie.

Jeśli nie wiesz, w którym miejscu wyszukać niezbędne Ci materiały, to kliknij ten link. Naprawdę zalecam ten portal (https://www.gemeo.pl/szablon2/shop/46—akwamaryn.html) każdemu, kto chce mieć niebanalne źródło informacji.

Bezsprzecznie nie jest to duży zbiornik, ale z reguły doza napoju, jakim był zapełniany wystarczała, aż do momentu odszukania następnego źródła wody. Istnieją manierki różnych kształtów np. kuliste i przyrządzone ze szkła, drewna, skóry czy podłoży sztucznych. Manierki sporządzone z półproduktów organicznych nie przetrwały do naszych czasów, a ich kształty słynne są jedynie z malunków i rzeźbiarstwa. Aktualnie użytkowane są przykładnie w wojsku. W ciągu wypraw lub treningów w lesie fenomenalnie udobruchają usta spragnionych, pomogą im ekspresowo się napić. Najczęściej mają kolor ciemnozielony, tak aby wpasować się w odzież żołnierzy. Kolejnym ich przeznaczeniem są podróże górskie, też przystępne są dla prostych wędrowców. Obecne w wielu wersjach kolorystycznych, jak również ze wzorami, np. w kratkę. Manierka znamionuje się tym, że ma korek z zatrzaskiem, jakiego nie jesteśmy zmuszeni odkręcać, aby się napić – zobacz ofertę. Jak najbardziej są też wersje z nakrętką, jednakże nie są one tak popularne, dlatego że istnieje zagrożenie wylania się napoju. Kiedy chodzi o to, w których miejscach możemy nabyć zbiornik, są to miejscówki sportowe, wojskowe i górskie. Podobnie w sieci istnieje straszliwy wybór, być może nawet większy niż w sklepach stacjonarnych. Cenowo kształtuje się to różnorodnie, dlatego że za wybitniej profesjonalny sprzęt naturalnie zapłacimy więcej. Wyniesie nas to mniej więcej 20-60 zł.

w podróży

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com
Ekwipunek taki jak manierka sprawdzi się cudownie tak samo dla mundurowego, jak i dla turysty w górach.

W tym miejscu znajdziesz ciekawe informacje na prezentowany temat, zatem jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie intrygujące, to wejdź na odsyłacz do witryny.

Zapewni nam to, iż będziemy mieli picie blisko siebie, bez obawy wylania. Koszta nie są ogromne, a aplikowanie szerokie.