Do czego przydaje się agencja doradztwa personalnego

Do czego przydaje się agencja doradztwa personalnego

Wszelkiego typu firmy o wiele częściej korzystają z outsourcingu. Powodowane jest to często tym, że tego typu rozwiązanie jest bardziej opłacalne, niż utrzymywanie pewnych departamentów w przedsiębiorstwie. Dobrym przykładem jest doradztwo personalne.

agencja pracy

Źródło: http://www.randstad.pl/

Firmy zwykle zlecają na zewnątrz zadania związane z zarządzaniem pracownikami. Z pewnością robią to przedsiębiorstwa, których domeną jest przykładowo praca sezonowa. Absolutnie nie kalkuluje im się utrzymywać bez przerwy działu rekrutacji, jeśli jakieś działania związane z pozyskiwaniem pracowników wykonują raz do roku.

Rekrutacja pracowników to tylko jedna z gałęzi, którymi zajmują się agencje doradztwa personalnego. Możemy także korzystać z takich usług gdy chodzi o inne kwestie powiązane z zatrudnianiem pracowników. Przede wszystkim flagową usługą takiego rodzaju agencji jest outsourcing kadr i płac, więcej->. Oddając to zewnętrznym fachowcom nie musimy przejmować się niczym. Wszelkiego rodzaju umowy, rozliczenia, urlopy i podobne kwestie załatwia za nas firma z zewnątrz. Jeśli mamy firmę, jest to wyjście zdecydowanie warte uwagi. Naturalnie,możemy zatrudnić kogoś na stanowisku utworzonym specjalnie do kontaktowania się z agencją z zewnątrz i kontroli jej poczynań, ale to i tak o wiele bardziej korzystne niż utrzymywanie całego działu zasobów ludzkich.

Od kilku lat popularne zrobiło się hasło payroll, które może być obce niektórym przedsiębiorcom. Jest to także jedna z usług oferowanych przez agencje doradztwa personalnego. Pod tym hasłem kryje się nic innego jak kompleksowa obsługa kadrowo –płacowa. Wszelkie rozliczenia delegacji, wyliczanie premii i temu podobne – wszystko to składa się na tę usługę. Linie biznesowe Payroll – więcej tutaj: Randstad – payroll.

Absolutnie należy zapoznać się z propozycjami agencji doradztwa personalnego. Jest to wielkie odciążenie osób zarządzających przedsiębiorstwem i rentowne rozwiązanie. Wybierajmy jednakże solidnych usługodawców, żebyśmy mieli gwarancję, że będziemy obsługiwani z największą starannością i na najwyższym poziomie. Zlecając tego typu kwestie poza firmę oszczędzamy mnóstwo czasu i środków pieniężnych, które można ulokować w inny sposób.