Dlaczego warto inwestować w szafiry

Dlaczego warto inwestować w szafiry

Kamienie szlachetne stosowane w złotnictwie to rzadko spotykane, twarde i niezwykle czyste odmiany danych minerałów. Oszlifowane i oprawione w bezcenne kruszce, stanowiły od zarania dziejów niezrównaną ozdobę i oznakę prestiżu. Są one niezastąpionym składnikiem atrybutów władzy królewskiej, biżuterii i kosztowności, lecz mają zastosowania także w przemyśle i urządzeniach technicznych. Przypisywano im także dawniej cechy medyczne i czarodziejskie, realizowały funkcję symboliczną w tekstach religijnych.

Dzisiaj klejnoty i kamienie szlachetne są doceniane w równym stopniu co dawniej, jeśli nie nawet bardziej. W czasach teraźniejszego kryzysu gospodarczego trudno zdecydować się, jak najpewniej zadbać o swoją przyszłość, jak również o własne pieniądze, dlatego też współcześnie kamienie szlachetne sklep są coraz powszechniej obiektem alternatywnych inwestycji, często przynoszących bajeczne zyski, gdy surowy kamień zostanie oszlifowany i oprawiony.

szafir

Jednym z okazów, których nie może zabraknąć w kolekcji kamieni kolekcjonerskich, jest szafir. Kamień ten, ze względu na niespotykany blask i krystaliczną budowę, od stuleci był uznany w złotnictwie, stanowił komponent igieł do gramofonów, a obecnie – część laserów nowej generacji. Najczęściej niebieski lub niebiesko-fioletowy, może pojawiać się w olbrzymiej palecie barw: od białej lub przezroczystej przez czerwień i fiolet aż do czerni. Istnieją również odmiany wielobarwne i gwiaździste tego kamienia. Czasem kamienie te są zdolne i do luminescencji. Najsłynniejszy szafir, Blue Belle of Asia, waży 80 gramów i został znaleziony w Sri Lance; w tej chwili znajduje się w sejfie kamieni szlachetnych w Wielkiej Brytanii, z kolei największy okaz został odnaleziony na Półwyspie Kolskim i ważył aż 5 kg. Wysokiej jakości szlifowane szafiry osiągają nadzwyczaj zróżnicowane ceny w zależności od poszczególnych własności pojedynczego kamienia. Naprawdę dużo zależy tu od oczekiwań i personalnych pragnień,jak i od konkretnego przeznaczenia poszczególnego kamienia, w który się inwestuje – więcej wskazówek.

Jeśli po przeczytaniu tego zagadnienia, będziesz posiadać ochotę na większą ilość danych, to kliknij i zobacz, jakie porządne informacje (https://www.inter-deco.pl/produkty/szklo-dekoracyjne/bombki-choinkowe,2,1268) ma ten artykuł.

/J]

Wysiłek spędzony nad zyskaniem poszczególnych okazów szafirów i innych kamieni kolekcjonerskich wynagradzają jednak ich cudne piękno, które na bardzo długo zapadają każdemu właścicielowi w pamięć, istotne znaczenie pełni też wysoka cena rynkowa. Kamienie szlachetne to więc rzecz, którą powinni zainteresować się nie tylko zwolennicy pięknej biżuterii. Warto przy takiej okazji mieć na uwadze, że przesadzony pośpiech podczas zakupów takich kamieni nie jest zwykle doskonałym doradcą. Kto chce dowiedzieć się więcej na ten temat może także wpisać w swoją wyszukiwarkę sieciową frazę szafir.