Dlaczego przepłacać? Najtaniej zawsze u producenta – kilka porad i ciekawostek na temat bezpośrednich zakupów w Azji.

Dlaczego przepłacać? Najtaniej zawsze u producenta – kilka porad i ciekawostek na temat bezpośrednich zakupów w Azji.

Z jednej strony może to wydawać się przerażające – wchodzimy do dowolnego stoiska z odzieżą, i widzimy, że na pólkach dominują ubrania z Azji. Nawet w momencie, gdy marka opisuje sama siebie jako tak zwany wyrób polski. A więc skoro jednak źródłem jest importer z Azji – dlaczego nie spróbować szukać towaru centralnie u niego?Niestety niektórzy nie posiadają możliwości nawiązania znajomości biznesowych z producentami. Ciekawym miejscem na to są targi, ale tam, sporo producentów pragnie robić interesy na satysfakcjonujących cenach dopiero od większej ilości zamówionego asortymentu.

azja

Źródło: pixabay

Taki importer z Azji doskonale umie negocjować ceny, rzucając wpierw wygórowaną stawkę. Część nowych kupców jest tym przerażona, ale nie powinniśmy tak szybko rezygnować. Podstawą działalności kupca bywa rozpoznawanie pułapek zastawianych na nas przez producentów.

Przygotowaliśmy dla Ciebie niezwykle ciekawe wątki. Należy wejść w adres tej witryny (http://wojtmar.com.pl/). Jeśli pojawią się jakieś zagwozdki, to chętnie na nie odpiszemy.

Ale co zrobić, gdy potrzebujemy na własny użytek kupić jedynie kilka rzeczy? Planując prezenty dla rodziny, zakup rzeczy na własny użytek albo rozpoczynając drobny interes trzeba poszukać dodatkowych opcji. Nie warto iść do markowych sklepów, gdy dzięki Internetowi markowe towary możemy dostać za niewielkie pieniądze. I tak, kupując bezpośrednio poprzez portale zakupowe, importer z Azji dostaje opracowane przez nas zlecenie na, przykładowo, dwa zegarki. W odróżnieniu od wewnątrzkrajowych zakupów tutaj wysyłka(polecamy granulat styropianowy wrocław) jest co parę dni, a nie każdego dnia. Obniża to koszty naszego transportu poprzez konsolidacji zamówień i łącznej wysyłce statkiem. Czas oczekiwania na nasz towar to około miesiąc, więc same zakupu należy robić również z wyprzedzeniem.

zakupy w sklepie

Autor: podoboq
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jest również, mimo wszystko zorganizować większe zakupy. Wystarczy zebrać zamówienia od przyjaciół i dzięki temu kwota całościowa zamówionego towaru obniży się lub dostaniemy możliwość darmowej dostawy. Warto też zastanowić się nad kupnem rzeczy mniej oryginalnych, których ceny są bardzo niskie. Jeśli zależy nam na tempie dostawy, to za kolejną opłatą importer z Azji może nam wysłać zamówioną przesyłkę transportem kolejowym lub samolotem. Jednak musimy liczyć się z tym, że stawki wtedy powędrują do góry i pewnie taniej będzie zakupić towar u polskiego dystrybutora.Zakupy ze Wschodu są świetnym pomysłem na odreagowanie codziennych stresów. Wszak nic tak pozytywnie nie stymuluje, jak dobrze przeznaczone fundusze.