Dlaczego powinno się postawić na solidnych dostawców gazu?

Dlaczego powinno się postawić na solidnych dostawców gazu?

Kwestia dostaw gazu jest aktualnie coraz częściej podejmowany, głównie ze względu na niestabilną sytuację na Ukrainie. Gaz jest jednym z lepszych źródeł energii, dlatego wiele gospodarstw domowych oraz przedsiębiorstw stosuje płynny gaz. Aktualnie na polskim rynku zachodzi proces liberalizacji rynku dystrybucji paliwa gazowego. Przyczyną aktualnych zmian jest przede wszystkim członkostwo w Unii Europejskiej, a także konieczność wprowadzenia zasad wolnego handlu także w tej dziedzinie gospodarki.

liczniki gazu

Autor: Peretz Partensky
Źródło: http://www.flickr.com

Nie da się jednak ukryć, że transformacja zachodzi dosyć powoli i wciąż głównym dostawcą gazu w na rodzimym rynku jest PGNiG. Należy jednakże wiedzieć, że każdy ma prawo do zmiany dystrybutora paliwa gazowego spośród dostawców obecnych na rynku.

To prawda, że na razie ceny dostawców gazu nie różnią się na tyle, aby klienci zmieniali umowy częściej niż na przykład operatorów sieci komórkowej, aczkolwiek lada moment ten stan może ulec zmianie. Wówczas warto zrobić odpowiednie rozeznanie.
Znacznie chętniej z uwolnienia rynku korzystają przedsiębiorcy. Jest tak, gdyż klienci indywidualni unikają zmian. Przeważnie nie chcą też otrzymywać dwóch faktur.Należy mieć świadomość, że jeśli podpiszemy kompleksową umowę na dostawę energii, wtedy otrzymamy jedno rozliczenie. W przypadku umowy o samą sprzedaż gazu sytuacja jest nieco odmienna. Wtedy w rozliczeniu dostaniemy osobne faktury, gdyż dystrybucja jest rozliczania osobno.
Większość odbiorców stawia na sprawdzonych dostawców gazu (takich jak: ), a tak raczej postrzegamy spółkę PGNiG. Warto też dodać, że oferta dla odbiorców indywidualnych jest stosunkowo ograniczona, dlatego najczęściej wybieramy najprostsze rozwiązanie. Oprócz tego przy niedużym wykorzystaniu gazu, zmiana dystrybutora nie daje dużych oszczędności.

Jeśli chcesz przeczytać więcej szczegółów na prezentowany w tym tekście wątek, to zobacz tutaj bez wahania uzupełniające informacje (http://goldkram.eu/chaje_promocje.htm).

/J]

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli jednakże wybieramy dostawcę do dopiero co postawionego domu, warto przeanalizować wszystkie oferty, zanim zostanie doprowadzone przyłącze gazowe. Zupełnie inaczej wygląda kwestia dostawy w przypadku dużych firm, które na co dzień zużywają duże ilości gazu.

Jeżeli masz zamiar rozszerzyć swoją wiedzę z ten temat, to namawiam do mej witryny. Trzeba kliknąć w moje łącze (http://www.efematic.pl/materialy/33) i już.

W takim wypadku zmiana dostawcy może przynieść spore oszczędności, gdyż to właśnie o takiego klienta walczą spółki gazowe.