Dlaczego pani pracująca na stanowisku sprzedawcy w osiedlowym kiosku powinna znać choć podstawy rachunkowości

Dlaczego pani pracująca na stanowisku sprzedawcy w osiedlowym kiosku powinna znać choć podstawy rachunkowości

Kiedy ustawodawca zmienił prawo i zobligował zarządców niewielkich kiosków do zakupienia kas fiskalnych, to wielu sprzedawców zastanawiało się, w jaki sposób sprawnie obsłużyć klientów spieszących się na autobus – przecież każdej dwudziestolatce kupującej w pośpiechu miesięcznik należy wydrukować i wręczyć paragon. Polacy z zasady nie biorą paragonów, zatem ów problem niejako sam się rozwiązał. Jednak osoba zatrudniona w kiosku musi mieć o dużo większą wiedzę, dalece wykraczającą poza, tak czy owak, w miarę prostą umiejętność obsługi kasy.

sklep

Autor: Engyles
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy sprzedawca przed podjęciem pracy powinien zaliczyć odpowiedni kurs, żeby uzupełnić swoją wiedzę lub zdobyć zupełnie nowe umiejętności. Osoba zatrudniona w kiosku musi przecież umieć obsłużyć terminal płatniczy, a także znać chociażby elementarne zasady przeprowadzania inwentaryzacji. Dodatkowo profesjonalny sprzedawca umie uzupełnić druk faktury vat oraz wystawić rachunek. Nawet jeżeli w kiosku tego typu kompetencje nie są potrzebne, to dzięki wiedzy encyklopedycznej można łatwo zauważyć ewentualne błędy w rachunkach otrzymanych od np.

Zaciekawił Cię ten wpis? To rewelacyjnie! Następne równie atrakcyjne artykuły znajdziesz pod podanym odnośnikiem – tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (https://www.winski.pl/).

dostawców.

W kioskach nabywamy nieduże artykuły, więc wystarcza nam najzwyklejszy paragon, a niemal zawsze i on, jak już wspomnieliśmy, bywa niepotrzebny. Jednakże każdy sprzedawca powinien czuć się zobowiązany do poznania zasad, jakie obowiązują w handlu i zostały ujęte w rozporządzeniach. O ile kwestia wystawiania paragonów jest raczej oczywista, o tyle faktura na podstawie paragonu może być powodem zakłopotania mniej wykwalifikowanej ekspedientki, nawet jeśli wystawienie takiego dokumentu przekracza jej kompetencje.

Czy odczuwasz chęć na następne tak samo interesujące artykuły? Jeśli tak, to śpieszymy Cię zawiadomić – naciśnij i sprawdź (https://www.winski.pl/ochrona-znakow-towarowych.html) tutaj dużo więcej.

A o wydrukowanie faktury może w końcu poprosić trzydziestolatka, która zakupiła doładowanie do telefonu.

Paragon fiskalny

Autor: Hey Paul Studios
Źródło: http://www.flickr.com
Kto planuje znaleźć zatrudnienie jako sprzedawca w osiedlowym kiosku, ten powinien jeszcze na etapie rekrutacji wyróżnić się niemałą wiedzą, tak z obszaru finansów, jak i szeroko pojętego handlu. Jeśli kandydatka bardzo dobrze wie, komu przysługuje ulga na kasę fiskalną (więcej tu) lub potrafi szczegółowo opisać proces reklamacji towarów i wskazać sytuacje, w jakich klient może ubiegać o wymianę danego artykułu, to ma bez dwóch zdań o dużo większe szanse niż mniej doświadczona konkurentka. A w obecnych czasach kompetentny ekspedient jest niczym skarb, bo po części od jego umiejętności jest uzależniona wysokość utargów.