Dlaczego palacze odczuwają wątpliwą przyjemność?

Dlaczego palacze odczuwają wątpliwą przyjemność?

Pomimo tego, że toksyczność palenia nikotyny jest każdemu dobrze wiadoma, to ludzie i tak nie zrywają z tym niezwykle szkodliwym uzależnieniem. Nie jest im straszny nawet rak płuc lub dużo odmiennych dolegliwości.
Są jednak pewne środki, które pomagają wydostać się z nałogu, jednak cały czas wymaga to bardzo dużego samozaparcia.

telebim reklamowy

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo leki takie zawierają co prawda nikotynę, ale w niższej dawce i bez substancji smolistych. Nie ma chyba na świecie człowieka palącego papierosy, który nie próbował zerwać z nałogiem. Zazwyczaj jednak nikotyna (super – zobacz więcej) jest znacznie silniejsza, niż silna wstępnie motywacja. Trudno jest im zrezygnować z papierosów, gdyż zdaje im się, że palenie tytoniu jest miłe. Na szczęście postęp nauk medycznych tyczy się także środków pomagających zerwać z nikotynowym uzależnieniem i dostępnych jest kilka metod.
ubrania

Autor: Lifescience Resources Hawaii
Źródło: http://www.flickr.com
nikotyna

Autor: Authentics
Źródło: Authentics
Jest to m.in. leczenie za pomocą nikotyny, czyli m.in. środków w formie gumy do żucia lub plastrów czy pastylek. Niektórzy ludzie decydują się nawet na takie sposoby jak akupunktura. W chwili, gdy zaprzestajemy palić tytoń, pozbawiamy tym samym swój organizm nikotyny, która potęguje wydzielanie noradrenaliny, zatem mieszanki odpowiadającej za to, że palacz czuje radość i jest pobudzony. Tutaj warto wspomnieć, że taką samą rolę mogą spełniać igły, które są wkłuwane w konkretne miejsca w małżowinie ucha. Do innych sposobów mających wpływ na rzucenie tego zgubnego nałogu, należy także hipnoza. Wymagane jest odbycie co najmniej 5 sesji.

Co interesujące, WCiąż nie ma definitywnej odpowiedzi na pytanie, czy też tytoń (zobacz sklep z tytoniem) w rzeczywistości może się przyczyniać do rozwoju raka. Pewne jest z kolei to, że najpopularniejsza forma nikotynowego nałogu jest bardzo niekorzystna dla zdrowia, gdyż dym nikotynowy zawiera bardzo dużo substancji o działaniu rakotwórczym.