Dla kogo został przyszykowany pit 36?

Dla kogo został przyszykowany pit 36?

Kiedy przychodzi okres rocznych rozliczeń, musimy powiedzieć jaki pit wypisać, tak by wszystko się zgadzało, aby w odpowiedni sposób pokazać wszystkie nasze zarobki i uniknąć konieczności składania korekty.

rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Typów pitów istnieje niesamowicie sporo, zatem trzeba poszukać odpowiednich danych w internecie, a kiedy tam ich nie odnajdziemy, to ciągle możemy w urzędzie skarbowym spytać o to, który dokument musimy wypisać, szczególnie że ma szansę się okazać, iż musimy tych pitów wypisać parę i każdy odmienny. Przez to wszelkie niejasności musimy jak najprędzej usunąć, aby nie popełnić omyłki i nie okazać się przymuszonym do spędzenia większej liczby godzin nad takim rozliczeniem.

Dla kogo jest pit 36?
Jeśli mieliśmy działalność pozarolniczą, która była opodatkowana na zasadach ogólnych, najmowaliśmy lub dzierżawiliśmy coś, albo część naszych dochodów jest z zagranicy, to właśnie my musimy wypełnić pit (zobacz program do pit) numer 36 i złożyć go w odpowiednim urzędzie skarbowym. Jest to tym ważniejsze, że te dochody będą się wiązały z kolejnymi naszymi dochodami, a zatem nieprzedłożenie takiego pita będzie uznawane jako ukrywanie dochodów.

Masz ochotę chłonąć dalej wciągającą treść? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj standaryzacja danych adresowych na nowej witrynie.

Jeśli boimy się, że nie będziemy umieli właściwie samodzielnie wypisać takiego dokumentu, to warto wyszukać księgowej, która podejmie się takiego zadania, albo skierować się po wsparcie do odpowiedniego urzędu skarbowego, gdzie również uzyskamy taką rzetelną poradę oraz przy okazji będziemy mieli szansę objaśnić wszystkie nasze wątpliwości. Jak zawsze najistotniejsze istnieje tu to, aby wszystkie dane wpisać w dobre okienka, ponieważ wtenczas wszystko będzie się sumowało.

Nie zostawiajmy tego na ostatnią minutę
Nie zostawiajmy rozliczenia na ostatnią chwilę, gdyż wówczas w pośpiechu ma szansę się okazać, że robimy jakiś błąd. Lepiej to wszystko robić prędzej, na spokojnie, a w razie wątpliwości warto je od razu objaśniać aniżeli zakładać, że być może się uda i mimo wszystko robimy wszystko tak jak musimy.