Dębica – historia i aktualna oferta

Dębica – historia i aktualna oferta

Szukasz stosunkowo niedrogich opon, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo jazdy? Zaufaj dębickiej fabryce z wieloletnim doświadczeniem.
Historia fabryki oponiarskiej Dębica
Dębica to największa w naszym kraju firma zajmująca się produkcją opon. Nazwa tej firmy pochodzi od miejsca, w którym powstała pierwsza fabryka – miasta Dębicy, położonego w południowo-wschodniej Polsce.

rowerem wśród kwiatów

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Początki jej powstania sięgają aż roki 1937. Ta fabryka opon była wielką inwestycją II RP, budowa fabryki trwała 2 lata. Pierwszą oponę wyprodukowano 30 marca 1939 roku, z kolei oficjalnego otwarcia dokonano 5 dni później pod nazwą Fabryka Gum Jezdnych – zobacz kompletną propozycję pod adresem. Od tego czasu fabryka w Dębicy prężnie rozwijała swoją działalność. Początkowo wyroby skierowane były głównie do polskiej armii. W okresie II wojny światowej fabrykę sprzedano niemieckiemu koncernowi oponiarskiemu Continental Gummiwerke AG Hanower. Na szczęście po odzyskaniu wolności, postawiono przywrócić jej dawną świetność. Aby sprostać rosnącemu popytowi, zaopatrzono ją w wydajne maszyny i unowocześniono technikę produkcji. Na przełomie lat 1986 -1987 utworzono wytwórnię opon ciężarowych oraz rolniczych. Następnym przełomowym momentem w historii firmy było jej sprywatyzowanie w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. Po pewnym czasie zaliczyła pierwsze notowania na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a poprzez współpracę z inwestorem oprócz struktury organizacyjnej firmy, zmieniła się także produkcja – stała się jeszcze bardziej nowoczesna. Aktualnie to największy w Europie i jednocześnie trzeci na świecie zakład Goodyeara, produkujący 15 milionów opon rocznie.
Popularne opony marki Dębica

Popularne modele opon produkowane przez dębicką fabrykę to między innymi: zimowe opony Dębica Frigo 2 (indeks 91 T) oraz Dębica Navigator 2 (indeks 81 T), letnie opony Dębica Passio 2 (indeks 82 T) i Dębica Presto (indeks 82 H). Użytkownicy polecają opony Dębica za znakomity stosunek ceny do jakości ogumienia.

To na pewno lepszy wybór od azjatyckich zamienników czy używanych opon niepewnego pochodzenia. Równocześnie są to stosunkowo niedrogie opony, gwarantujące komfort i bezpieczeństwo jazdy. Skuteczne opony Dębica znakomicie trzymają się nawierzchni i są bardzo ciche.