Dbamy o idealną fryzurę. Przetestowane preparaty pielęgnacyjne i utrwalające do włosów.

Dbamy o idealną fryzurę. Przetestowane preparaty pielęgnacyjne i utrwalające do włosów.

Każda kobieta każdego dnia wybiera przynoszącą efekty kosmetykę połączoną z tworzeniem fryzury. Zwykle często te dwie rzeczy możemy połączyć, uzyskując naprawdę dobre efekty. W jaki sposób to osiągnąć?

włosy

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem jest używanie wartościowych preparatów do włosów, na przykład do włosów Wella. Przy krótszych fryzurkach, wygodnych szczególnie latem albo gdy uprawiamy jakiś sport, o objętość i uniesienie możemy zadbać już podczas mycia, używając szamponu nadającego objętości. Na dopiero co umytą głowę można nanieść produkty, które podniosą je przy skórze głowy i lekko je usztywnią (na przykład pianki, mgiełki podnoszące włosy u nasady lub inne kosmetyki do włosów Wella, jakimi możemy osiągnąć podobny rezultat). Pozwoli to na sprawne wymodelowanie fryzury na okrągłej szczotce lub po prostu przy użyciu dłoni i grzebyczka do tapirowania. Potem wystarczy tylko utrwalić włosy lakierem. Oczywiście takie czynniki zewnętrzne, jak silny wiatr lub wilgotne powietrze, będą działały niekorzystnie, więc dobrze jest mieć w domu preparaty z serii kosmetyków używanych przez fryzjerów Wella Professional, które zapewnią silniejsze utrwalenie fryzury na miarę naszych potrzeb.

Kosmetyki do włosów Wella z linii dedykowanej salonom fryzjerskim zwykle są też bogatsze o przynoszące szybkie rezultaty pierwiastki pielęgnujące, witaminy, naturalne oleje i woski – System Professional. O krótsze fryzury łatwiej się zatroszczyć, bo często kilka ruchów grzebienia wystarczy, by je ujarzmić. Zdarza się, że schną naturalnie i nie wymagają stosowania prostownicy ani lokówki, dlatego nie są tak bardzo narażone na zniszczenia powodowane przez zabiegi fryzjerskie z wykorzystaniem dmuchającego powietrza, jak długie włosy. Do układania włosów krótszych idealnie sprawdzą się różnego typu pasty albo kremy. Przy fryzurach długich pielęgnacji należy poświęcić dużo więcej czasu. Szalenie istotne jest tu zabezpieczanie końców przed rozdwajaniem się oraz chronienie pasm na całej linii przed suszeniem lub kręceniem. Wtedy świetnie nada się emulsja regenerująco-ochronna i podobne kosmetyki Alterna posiadające cechy termoochronne.

Trzeba również zatroszczyć się o ich nawilżenie. Niestety, włosy dłuższe i cienkie mogą mieć tendencje do puszenia się, szczególnie przy złych czynnikach atmosferycznych. Kosmetyki Alterna zastosowane zaraz po myciu, takie jak serum wygładzające, i do utrwalenia fryzury, jak ekstra mocny lakier do włosów, na pewno zapobiegną ich puszeniu – .

Jest dość dużo linii, które poza właściwościami pielęgnacyjnymi mają również właściwości utrwalające fryzurę. Dzięki temu włosy wyglądają pięknie i zdrowo, są wytrzymałe i sprężyste, a przy tym świetnie się układają i trzymają się przez cały dzień.