Daniny płacone do ZUS a składka zdrowotna

Daniny płacone do ZUS a składka zdrowotna

W naszym państwie funkcjonuje taka jednostka jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Odprowadza się różnego typu składki. Ale nie każdy się orientuje, jakie. Czemu? Bo jeśli zostaliśmy zatrudnieni na umowę o pracę, to pracodawcy się wszystkim zajmują.

Od pensji odciągane są nam np. zus składka zdrowotna (). Oczywiście, jeżeli nie jesteśmy nigdzie zatrudnienilub działania na umowach tzw. „śmieciowych” to możemy pomyśleć o dobrowolnych składka. W takiej sytuacji zus składka wylicza się odrobinę inaczej niż ta, kiedy jesteśmy ubezpieczeni z zakładu pracy. Kiedy ciężko nam się w tym wszystkim połapać i nawet informacje znajdujące się na stronie www ZUS-u niewiele nam mówią, to można pojechać do siedziby ZUS-u w mieście powiatowym, pod które należymy i tam otrzymać wszystkie niezbędne informacje. To najlepsze rozwiązanie, bo inaczej zaczniemy się gubić w zawiłościach przeliczeń i nie będziemy pewni, czy opcja z ubezpieczeniem się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych jest rzeczywiście dla nas najlepsza. Może okazać się, że składki są zbyt wysokie i lepiej będzie samemu odkładać pieniądze na koncie oszczędnościowym, ale takie decyzje to indywidualna sprawa.

Jeśli przedstawiony artykuł zabrał Cię w nieznany obszar wiedzy, to świetnie się składa, gdyż możesz zgłębić pozostałe informacje tutaj (http://radca-pr.pl/index.php/uslugi/) – wejdź na ten odnośnik oraz zobacz więcej.

Odlicz to sobie od podatku

podatek

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem myślimy o tym, czemu tak dużo osób zamiast paragonu wybiera w różnych prosi o fakturę. A to wszystko jest związane z tym, że mogą tym ludziom należeć się odliczenia od podatku. Bywa, że nawet nie zdajemy sobie sprawy, ale możemy część produktów z naszych zakupów odliczyć przy rozliczeniu. Warto, więc się tym zacząć interesować, bo w takiej sytuacji możemy dostać zwrot z ZUS-u. A wszyscy wiemy, że każdy woli dostawać pieniądze z ZUS-u zamiast dopłacać, bo i tego typu sytuacje się dzieją. Rozliczenie to obowiązek tych, którzy przekroczyli kwotę minimalną.

Kwota ta różni się rok rocznie o parę złotych, dobrze, więc sprawdzać jak to zmienia się co roku. Poza tym wypełniając PIT powinniśmy pamiętać, żeby wypełnić ten właściwy. Oczywiście identycznie jak w przypadku wątpliwości związanych ze składkami ,również w przypadku odliczeń od podatku możemy pójść po wskazówki do Zakładu Usług Społecznych. Możemy też znaleźć księgową, która powie nam, co i jak. Tam otrzymamy informacje, na co powinniśmy brać faktury, co da się odliczyć w danej sytuacji. A to faktycznie ważne, bo jeżeli można otrzymać jakieś pieniądze to, czemu niby mamy z tego zrezygnować.