Czym się wyróżniają małe sklepy od dużych supermarketów. Jakie mają zalety i wady? W jakim miejscu korzystnie robić zakupy?

Czym się wyróżniają małe sklepy od dużych supermarketów. Jakie mają zalety i wady? W jakim miejscu korzystnie robić zakupy?

Konsumenci zależnie od osobistych preferencji mają swoje ulubione formy robienia zakupów. Niewiele jest osób, które wszystkie zakupy dokonują w jednym miejscu, przykładowo w dyskoncie. Większość z nas wymienia miejsce robienia zakupów zależnie od tego co zamierza zakupić. Pomimo to jednocześnie badania pokazują, iż najczęściej zakupy robimy w supermarketach, hipermarketach i dyskontach. Na pewno rzadziej odwiedzamy sklepy na osiedlu czy targi.

Korzystnie tutaj więc nieco dłuższą chwilę zatrzymać się przy sklepikach osiedlowych, jakie mają opinię bardzo drogich i nieprzyjaznych. Recenzja ta przylgnęła do takich sklepów w czasach komuny i wiele osób ciągle uważa, że jest tam identycznie. Tymczasem aktualne sklepy osiedlowe to nowoczesne i przyjazne placówki z miłą obsługą. Identycznie jak w większych sklepach jesteśmy w stanie płacić tam kartą, każdy z takich sklepów posiada też kasy fiskalne (sprawdź). Ogólny poziom cen jest trochę wyższy aniżeli w dyskontach jednak nie są to zastraszające różnice.

w supermarkecie

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Wynika to z faktu, iż małe punkty handlowe nie mają takiej siły przetargowej jak sieciówki i kupują towary drożej. Pomimo to prywatne sklepy osiedlowe mają dużą ilość zalet.

Chcesz doszkolić się z owego ciekawego tematu? Zatem świetnie trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to artykuły fryzjerskie i przeloguj się do nowej witryny.

Najważniejsze to, że zakupy tam zabierają niezbyt dużo czasu, nie musimy czekać w kolejkach. Takie punkty handlowe mamy blisko naszego miejsca zamieszkania, przeważnie nie musimy nawet wsiadać do samochodu. Choć ceny nie są najniższe właściwie płacimy mniejszą ilość pieniędzy, bo do sklepu osiedlowego udajemy się, aby nabyć konkretne rzeczy i nie dorzucamy niczego dodatkowo jednocześnie nie zachęcają nas jakieś super promocje.

W takich sklepach do wyboru mamy same znane i sprawdzone marki produktów o właściwej jakości. Nie ma tu tanich i niskich jakościowo marek własnych jak w dyskontach. W sklepie osiedlowym czujemy się bardziej swojsko, ponieważ znamy sprzedawców, możemy zamienić parę zdań czy spytać, jak czegoś nie wiemy. W dużym sklepie zaś nie mamy szansy poradzić się kogokolwiek, na dodatek często jesteśmy zmuszeni sami rozrywać foliowe opakowania zbiorcze.

W małym sklepie osiedlowym właściciel zadba o komfort klientów i nie sprzedaje przeterminowanych towarów, ponieważ dobrze poznał swoich klientów i nie mógłby sobie na to pozwolić. W małym sklepie można też zasugerować wprowadzenie oczekiwanych towarów a niekiedy możemy nawet zrobić zakupy na kredyt.