Czym się wyróżniają małe sklepy od dużych supermarketów. Jakie mają zalety i wady? W jakim miejscu korzystnie robić zakupy?

Czym się wyróżniają małe sklepy od dużych supermarketów. Jakie mają zalety i wady? W jakim miejscu korzystnie robić zakupy?

Konsumenci zależnie od osobistych preferencji mają swoje ulubione formy robienia zakupów. Niewiele jest osób, które wszystkie zakupy dokonują w jednym miejscu, przykładowo w dyskoncie. Większość z nas wymienia miejsce robienia zakupów zależnie od tego co zamierza zakupić. Pomimo to jednocześnie badania pokazują, iż najczęściej zakupy robimy w supermarketach, hipermarketach i dyskontach. Na pewno rzadziej odwiedzamy sklepy na osiedlu czy targi.

Korzystnie tutaj więc nieco dłuższą chwilę zatrzymać się przy sklepikach osiedlowych, jakie mają opinię bardzo drogich i nieprzyjaznych. Recenzja ta przylgnęła do takich sklepów w czasach komuny i wiele osób ciągle uważa, że jest tam identycznie.

Jeżeli musisz skontrolować prawdziwość informacji zawartych tej publikacji, to kliknij tu i zweryfikuj u źródła a uzyskasz stuprocentową gwarancję w tej kwestii.

Tymczasem aktualne sklepy osiedlowe to nowoczesne i przyjazne placówki z miłą obsługą. Identycznie jak w większych sklepach jesteśmy w stanie płacić tam kartą, każdy z takich sklepów posiada też kasy fiskalne (sprawdź). Ogólny poziom cen jest trochę wyższy aniżeli w dyskontach jednak nie są to zastraszające różnice.

w supermarkecie

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Wynika to z faktu, iż małe punkty handlowe nie mają takiej siły przetargowej jak sieciówki i kupują towary drożej. Pomimo to prywatne sklepy osiedlowe mają dużą ilość zalet. Najważniejsze to, że zakupy tam zabierają niezbyt dużo czasu, nie musimy czekać w kolejkach. Takie punkty handlowe mamy blisko naszego miejsca zamieszkania, przeważnie nie musimy nawet wsiadać do samochodu.

Czy ten tekst wciągnął Cię zupełnie? Jeśli tak, to sprawdź też inny pomocny link (https://www.gemeo.pl/szablon2/shop/23-1214-0-ok–6-115ct1szt—Cynamonowy-GRANAT-HESSONIT-NAT—unikat–owal.html), który ma podobne fascynujące informacje.

Choć ceny nie są najniższe właściwie płacimy mniejszą ilość pieniędzy, bo do sklepu osiedlowego udajemy się, aby nabyć konkretne rzeczy i nie dorzucamy niczego dodatkowo jednocześnie nie zachęcają nas jakieś super promocje.

W takich sklepach do wyboru mamy same znane i sprawdzone marki produktów o właściwej jakości. Nie ma tu tanich i niskich jakościowo marek własnych jak w dyskontach. W sklepie osiedlowym czujemy się bardziej swojsko, ponieważ znamy sprzedawców, możemy zamienić parę zdań czy spytać, jak czegoś nie wiemy. W dużym sklepie zaś nie mamy szansy poradzić się kogokolwiek, na dodatek często jesteśmy zmuszeni sami rozrywać foliowe opakowania zbiorcze.

W małym sklepie osiedlowym właściciel zadba o komfort klientów i nie sprzedaje przeterminowanych towarów, ponieważ dobrze poznał swoich klientów i nie mógłby sobie na to pozwolić. W małym sklepie można też zasugerować wprowadzenie oczekiwanych towarów a niekiedy możemy nawet zrobić zakupy na kredyt.