Czym ogrzać dom, żeby rachunki były jak najmniejsze, a w pomieszczeniach było przyjemnie?

Czym ogrzać dom, żeby rachunki były jak najmniejsze, a w pomieszczeniach było przyjemnie?

Spór o to, czym najlepiej ogrzewać dom, jest pytaniem odwiecznym. Jest to polemika pomiędzy wielbicielami starych sposobów oraz tymi, którzy stawiają na ekologię.

instalacje grzewcze

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Istotnym przejawem są także koszta różnych wariantów.
Kiedy stawiamy albo remontujemy dom i uwidacznia się kwestia ogrzewania, to trzeba wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Po pierwsze, jak dużo zapłacimy za założenie i podłączenie systemu, a po drugie, ile przyjdzie nam płacić w sezonie zimowym. W Polsce wciąż jednym z najczęściej wybieranych opcji jest ogrzewanie na kocioł (dla przykładu na pelety lub miał) i kaloryfery w pomieszczeniach. Bardziej luksusowym wariantem owej opcji jest ogrzewanie podłogowe. Jest jednak drogie. Ci, którzy podchodzą do sprawy bardziej ekologicznie decydują się na ogrzewanie gazowe lub panele słoneczne, które mocowane są na dachach. Niezależnie jednakże od tego, jakie instalacje grzewcze (upoluj okazje na najlepsze kotły kondensacyjne) nas interesują, winniśmy najbardziej spojrzeć na to, co sprawdzi się w naszym domu. Jeśli jest to domek jednorodzinny i nie jest on ocieplony od zewnątrz, to ciepło na pewno będzie wyjątkowo błyskawicznie z niego uciekać. Z tej przyczyny warto zainwestować w ogrzewanie na przykład węglowe. Jest ono nadal najtańszym rozwiązaniem. Jeżeli posiadamy liczną rodzinę, to może należy pomyśleć o panelach grzewczych na dachu.

Projekt pochłonie spore środki finansowe na początku, ale w przyszłości będziemy mieć prawie bezpłatną gorącą wodę przez cały rok oraz ogrzewanie – zapoznaj się z cenom zasobnik CWU https://thermagen.pl/dla-uzytkownika/oferta/wymienniki-c-w-u/ – zimą. Powinniśmy przeliczyć wówczas, co bardziej się nam opłaca.