Czym odznacza się sitodruk?

Czym odznacza się sitodruk?

Sitodruk jest najstarszą techniką powielania druku. Wywodzi się z odległych czasów, kiedy to Chińczycy dekorowali powyższą metodą przeróżne materiały. Współcześnie jest to jedna z powszechniejszych technologii, która znalazła duże zastosowanie dzięki wielu zaletom, jakie posiada. Czym więc cechuje się sitodruk?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Przede wszystkim sitodruk polega na ręcznym albo mechanicznym przeciskaniu farby za pomocą stosownego sprzętu przez formę drukarską. Sitodruk może być wykorzystywany na różnych podłożach drukarskich. Dotyczy to nie tylko materiału, lecz również określonego kształtu oraz powierzchni tworzywa. Bez trudności zadrukujemy folię czy tkaniny otrzymując świetny rezultat.

sitodruk

Źródło: flickr.com

Ewidentnym pozytywem przedstawianej techniki jest wykonywanie wydruku odpornego na szkodliwe warunki pogodowe, np. na opady. Do tego posiada ogromną odporność mechaniczną – ciężko go zepsuć.Z tego powodu nie trzeba zabezpieczać go w żaden dodatkowy sposób. Oprócz tego farba wykorzystywana do sitodruku może być kryjąca lub częściowo kryjąca. Znaczy to, że obrazy stworzone dzięki tej technice są naprawdę pełne kolorów i niezwykle intensywne. Efekty można porównać do zastosowania farb olejnych. Nie trzeba obawiać się ścierania farb. Sitodruk gwarantuje wykonanie pierwszorzędnych projektów w wyrazistych kolorach. Ale to nadal nie koniec.
Sitodruk oferuje dużą różnorodność farb. Zależnie od wymogów klienta można użyć np. farby metaliczne, fluorescencyjne lub brokatowe. Wszystko można ustalić i wykonać projekt, z którego będziemy prawdziwie usatysfakcjonowani (maszyny do sitodruku więcej informacji).

Sitodruk stosuje się m.in. do wszelkiego rodzaju wydruków reklamowych na potrzeby przedsiębiorstw, wizytówek, plakatów, a także odzieży. Szczególnie powszechne są nadruki na t-shirtach, które mogą stanowić doskonały prezent dla bliskiej nam osoby. Potrzebna jest jedynie fachowa maszyna do koszulek, którą bez trudności odnajdziemy w dobrych drukarniach. Warto jest dokładnie się rozejrzeć, by otrzymać naprawdę rewelacyjnej jakości sitodruk. Maszyny używane niejednokrotnie można zakupić do samodzielnego użytku, ale do pojedynczych projektów lepiej jest po prostu złożyć zlecenie w odpowiedniej firmie i być zadowolonym z końcowych rezultatów – używane maszyny do sitodruku – dowiedz się więcej.