Czym odznacza się kontrakt menedżerski?

Wielu ludzi – szczególnie znajdujących się przed możliwością zatrudnienia w takiej formie – zastanawia się, co to jest kontrakt menedżerski. To oczywiście nad wyraz swoisty sposób przyjmowania na stanowisko pracownicze, głównie z tej racji, że jest nieuregulowany przez prawo.

Rozpocznijmy od podstaw. Sam kontrakt formułowany jest jako typ umowy, podpisywanej pomiędzy 2 stronami. Osoba, do której należy określona działalność gospodarcza decyduje się na zatrudnienie oraz płacenie wynagrodzenia zainteresowanemu, który to stanowisko chce przyjąć. Oświadczenie woli dwóch stron ma być zgodne, aby kontrakt mógł zostać zawarty oraz wykonywany.

Czyżby artykuły stworzone na tej witrynie kancelaria prawna piotrków trybunalski całkowicie Cię uszczęśliwiły? Mamy nadzieję, że tak. Jednak, jeżeli pragniesz więcej, to kliknij tutaj.

Zatrudniony musi wiedzieć, iż za wszystkie zrobione przez niego błędy związane z zarządzaniem określonym zakładem lub przedsiębiorstwem będzie musiał przyjąć całkowitą odpowiedzialność. Może nawet odpowiadać całym swoim majątkiem, przyjmując tego rodzaju funkcję. Każdy kontrakt powinna zawierać konkretne punkty, które należy skrupulatnie prześledzić oraz odnieść się do tych, co do których mamy jakiekolwiek wątpliwe kwestie. Na pierwszym miejscu znajdują się oczywiście funkcje przyszłego menedżera, który musi wiedzieć, co będzie zaliczać się do jego zadań i z czego będzie rozliczany. Istotne są też uprawnienia oraz wspomniany wcześniej zakres odpowiedzialności. Tutaj trzeba ustalić, w jakiej formie menedżer będzie odpowiadać za czyny, jakich popełniać nie powinien. Ponadto dobrze jest zwrócić uwagę na świadczenia dodatkowe, które będą przysługiwać po zawarciu umowy oraz klauzule dotyczące poufności. Współcześnie domaga się ich większa część firm działających na rynku, zwłaszcza na tym poziomie zatrudnienia, dlatego nie bądźmy zdziwieni. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o zakazie konkurencji, a więc posiadania działalności, jaka byłaby konkurencyjna wobec zleceniodawcy, który nas angażuje. To całkowicie niedopuszczalne, dlatego zawsze przestrzegajmy tego przepisu, jeżeli możemy otrzymać kontrakt menedżerski. Szczegóły na już się orientujesz, z czym wiąże się przyjęcie kontraktu menedżerskiego. Zweryfikuj dokładnie warunki umowy, zanim zdecydujesz się na jej podpisanie, by później nie żałować podjętych wyborów, tylko cieszyć się nadchodzącymi wyzwaniami oraz obowiązkami, które czekają w nowej firmie.