Czym kierować się montując w samochodzie instalację gazową?

Czym kierować się montując w samochodzie instalację gazową?

Dziś gaz jest dwukrotnie tańszy od benzyny. Dlatego też warto w swym aucie zainstalować szczególną instalację, jaka umożliwi nam jazdę na takim paliwie.
Dzisiaj można założyć w aucie instalację LPG, jaka jest nowoczesna i nie kojarzy się już ze słyszalnymi daleko strzałami.

mycieokien

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com
sypialnia

Autor: 欣盈
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to instalacja zakładana w silnikach, jakie do tej pory niemożliwe były do zagazowania. Montując instalację LPG w swym samochodzie, trzeba zwracać uwagę na renomę wytwórcy poszczególnych komponentów i na oceny różnych pozostałych użytkowników. Firmowe podzespoły są o wiele bardziej kosztowne, ale są objęte najlepszymi warunkami gwarancyjnymi. Poza tym są dużo trwalsze. Nie można by sugerować się wyłącznie kosztami przy montażu instalacji, ponieważ niska opłata przełoży się w perspektywie na kłopoty z właściwym jej działaniem oraz będziemy często musieli jeździć do serwisu motoryzacyjnego. Najstarszym typem instalacji LPG jest instalacja I generacji. Była ona używana w pojazdach z Silnikami gaźnikowymi, jakiej nie posiadały katalizatora lub sondy lambda.
Cena montażu instalacji gazowej drugiej generacji równa się około 1500-2000 zł. Nowsza instalacja gazowa będzie sprawdzać się dobrze w pojazdach z jednopunktowym wtryskiem paliwa, które były stworzone na początku lat dziewięćdziesiątych. Najmniej popularna jest instalacja LPG III generacji, jaka jest pośrednim wyjściem między generacją drugą a czwartą. W instalacji gazowej 3 generacji jest wyeliminowany mieszalnik, jaki zastąpiony jest dozatorem.

Gdy zainteresował Cię przedstawiony zagadnienie, odwiedź serwis licytacje pojazdów, gdzie odnajdziesz obszerne info. Poszerz swoją wiedzę.

Aktualnie najpopularniejsza jest instalacja sekwencyjna, jaka jest niedużo droższa od generacji drugiej i III i kosztuje ok. 1800 złotych z montażem.

Należałoby jednak wydać na nią trochę więcej i zainwestować w moduły, które pochodzą od znanych producentów. Ten bardziej widoczny nakład pieniężny zwróci się nam z nadwyżką, kiedy będziemy dużo jeździć i nie będą przydarzać nam się żadne uszkodzenia motoru.