Czym kierować się montując w samochodzie instalację gazową?

Czym kierować się montując w samochodzie instalację gazową?

Dziś gaz jest dwukrotnie tańszy od benzyny. Dlatego też warto w swym aucie zainstalować szczególną instalację, jaka umożliwi nam jazdę na takim paliwie.
Dzisiaj można założyć w aucie instalację LPG, jaka jest nowoczesna i nie kojarzy się już ze słyszalnymi daleko strzałami.

mycieokien

Autor: Stuart Grout
Źródło: http://www.flickr.com

sypialnia

Autor: 欣盈
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to instalacja zakładana w silnikach, jakie do tej pory niemożliwe były do zagazowania. Montując instalację LPG w swym samochodzie, trzeba zwracać uwagę na renomę wytwórcy poszczególnych komponentów i na oceny różnych pozostałych użytkowników. Firmowe podzespoły są o wiele bardziej kosztowne, ale są objęte najlepszymi warunkami gwarancyjnymi. Poza tym są dużo trwalsze. Nie można by sugerować się wyłącznie kosztami przy montażu instalacji, ponieważ niska opłata przełoży się w perspektywie na kłopoty z właściwym jej działaniem oraz będziemy często musieli jeździć do serwisu motoryzacyjnego.

Podoba Ci się wpis tekst? To przejdź do oferty zegarki kronaby męskie, by zapoznać się z ciekawymi info na ten temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Najstarszym typem instalacji LPG jest instalacja I generacji. Była ona używana w pojazdach z Silnikami gaźnikowymi, jakiej nie posiadały katalizatora lub sondy lambda.

Cena montażu instalacji gazowej drugiej generacji równa się około 1500-2000 zł. Nowsza instalacja gazowa będzie sprawdzać się dobrze w pojazdach z jednopunktowym wtryskiem paliwa, które były stworzone na początku lat dziewięćdziesiątych. Najmniej popularna jest instalacja LPG III generacji, jaka jest pośrednim wyjściem między generacją drugą a czwartą. W instalacji gazowej 3 generacji jest wyeliminowany mieszalnik, jaki zastąpiony jest dozatorem. Aktualnie najpopularniejsza jest instalacja – https://kompleksmedia.pl/instalacje-zbiorcze,c209.html – sekwencyjna, jaka jest niedużo droższa od generacji drugiej i III i kosztuje ok. 1800 złotych z montażem.

Należałoby jednak wydać na nią trochę więcej i zainwestować w moduły, które pochodzą od znanych producentów. Ten bardziej widoczny nakład pieniężny zwróci się nam z nadwyżką, kiedy będziemy dużo jeździć i nie będą przydarzać nam się żadne uszkodzenia motoru.