Czym jest intrastat i jakiego rodzaju firmy mogą z takiego czegoś skorzystać? Co jest najważniejsze w tej sprawie?

Bardzo często wymiana handlowa między krajami Unii Europejskiej to jak normalne krajowe transakcje, ponieważ nie pojawiają się tu obciążenie celne oraz dodatkowe obciążenia.

rachunki

Autor: Barney Moss
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy jednak wydarzyć się może, że przedsiębiorcy, jacy dokonując wewnątrzwspólnotowych nabyć oraz dostaw będą zobowiązani do wykazania ich w fachowym do takiego celu utworzonym systemie Intrastat.
Intrastat to system statystyczny, dzięki jakiemu jesteśmy w stanie zebrać informacje i określać stan transakcji wewnątrzwspólnotowych. Dzieje się tak, ponieważ od kiedy został zniesiony obowiązek wspólnotowy na tego typu wymianę, to urzędy pozostały pozbawione najważniejszego źródła tego rodzaju danych. Informacje ukazywane są przez podmioty gospodarcze, a używane są deklaracje, czyli na deklaracja intrastat przywóz lub wywóz.
przedsiębiorca musi zaznajomić się z system Intrastat w każdej okoliczności, w jakiej w określonym roku podatkowym jego przywóz lub wywóz będzie przekraczać jakiś z najbardziej istotnych progów.

Czy prezentowany temat Cię zaintrygował? Zobacz też na pomocne informacje posiadające tak samo ważne dane, które zapewne zupełnie Cię wciągną.

Może także stać się tak, że takie przekroczenie pojawi się wobec stawek z obecnego roku, pomimo iż transakcje odnoszą się do poprzedniego roku.

Zgłoszenia intrastat dotyczy też momentów, kiedy podatnik przekroczy próg tylko dla wywozu.

Hej, spójrz na witrynę (https://acana.com.pl/karma/)!, to okazja, że znowu tak szybko jest w tym serwisie coś aż tak nowego, trzeba to koniecznie zobaczyć!

Tego rodzaju zgłoszenia są w stanie być przedłożone w formie elektronicznej, ale również papierowej na specjalnie przygotowanych do tego celu formularzach.

Przedsiębiorcy wybierający formę elektroniczną są w stanie wybrać różnorakie jej drogi, co oznacza mogą to wykonać przez drogą internetową, przekazywać na nośniku danych CD-ROM, a nawet dyskietce.