Czym jest hackathon, czego on dotyczy oraz jak długi czas trwa takowe wydarzenie?

Czym jest hackathon, czego on dotyczy oraz jak długi czas trwa takowe wydarzenie?

Czy wiesz jak różne olbrzymie korporacje szukają najlepszych pracowników? Oczywiście mają one swe bazy potencjalnych kandydatów z uwzględnieniem przykładowo umiejętności, jednak w jaki sposób można by w praktyce przetestować prędkość i właściwość pracy przykładowo programisty?

sklepy

Autor: Jiří Beroušek
Źródło: http://www.flickr.com

hackathon

Autor: Sits
Źródło: Sits
Okazuje się, iż można by to zrobić w tzw. prędkim konkursie, w czasie jakiego grupa fachowców ma do wykonania pewne zadanie.

Chcesz chłonąć dalej wciągającą treść? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj poznawanie (http://ksiegowi-doradcy.pl/) na następnej podstronie.

Oceniane są wyłącznie te prace, jakie zostaną wykonane w czasie danego zdarzenia. A jak się ono nazywa? To hackathon, czyli wydarzenie, podczas którego zarówno programiści i pełnomocnicy różnych pokrewnych współpracujących z nimi fachów, np.

Szalenie nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, aby przejrzeć nasz wpis. Jeśli czujesz chęć na inne, to kliknij link ssawki karcher i przenieś się do następnej witryny.

rysowników komputerowych w czasie trwającego kilka dni lub kilka godzin konkursu powinni uporać się z zadanym problemem. Należałoby zaznaczyć, iż konkursy tego typu okazują się być przeprowadzane przez najznamienitsze światowe korporacje nie tylko z dziedziny komputerowej, lecz także samochodowej. Można zastanawiać się, co ma zrobić programista przy samochodzie, wszakże warto dopowiedzieć, iż przykładowo w nowoczesnych pojazdach deska rozdzielcza to już nie wskaźnik z fizycznym wskaźnikiem przykładowo szybkości, ale barwny ekran LCD, który wskazuje dobrane wyniki.

W zależności od wariantu konkretnego wydarzenia, może ono tyczyć się wyłącznie jednej wybranej i powiązanej z projektowaniem branży lub w zadaniach ogólnych, bez precyzyjnie wybranej swoistości.

Jak łatwo jest się domyśleć, samo określenie hackathon jest łączem dwu angielskich słów: hacking i maraton. Zostało ono pierwotnie wykorzystane w latach dziewięćdziesiątych XX w. Najlepsi uczestnicy uzyskują zazwyczaj nagrody pieniężne.