Czy warto wprowadzić zarządzanie różnorodnością do firmy?

Czy warto wprowadzić zarządzanie różnorodnością do firmy?

Intensywnie przekształcające się otoczenie biznesu skutkuje tym, że zatrudnieni szybko zmieniają swoje prace i kraj w poszukiwaniu sprzyjających warunków zatrudnienia. Przedsiębiorstwa stoją zatem przed problemem sporej rotacji wartościowych zatrudnionych. W szczególności widoczne jest to w dużych korporacjach, gdzie funkcjonuje międzynarodowe środowisko.

Jakie warunki zagwarantować swoim podwładnym, by zechcieli zżyć się z firmą na wiele lat?

oferta pracy

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś, gdy znajomość języka nie jest już barierą a środowisko pracy staje się coraz bardziej różne, zatrudniający ma wręcz obowiązek dostosować warunki panujące w firmie oraz kulturę organizacyjną tak, aby każdy mógł być w pełni sobą.strona internetowa inwestor zastepczy inwestor zastepczyFunkcjonuje kilka narzędzi tzw. polityki różnorodności. Jeśli chcemy komunikować, że nasza organizacja jest nastawiona na każdego wartościowego kandydata, bez względu na płeć, wiek czy przynależność rasową, pomocne nam będą oferty pracy na Można w nich stosować takie slogany jak: „u nas możesz być sobą” czy też „nie stawiamy wymagań wiekowych”.

W jakich warunkach zatrudniony jest silnie związany ze swoim miejscem pracy?

Nastrój w pracy jest jednym z kluczowych warunków, które wpływają na chęć do pracy oraz zaangażowanie personelu. Należy wdrożyć takie zasady, które dadzą wszystkim taki sam dostęp do rozwoju zawodowego. Nagminnie popełnianym błędem jest kuluarowe określanie charakteru pracownika, który powinien spełniać elementy dotyczące wieku, usposobienia czy płci. Te zachowanie należy stanowczo niwelować w organizacji. Zatrudniony musi czuć bezpieczeństwo oraz wsparcie. W przeciwnym wypadku efekt może być taki, że pracownik zacznie asekuracyjnie przeglądać świeże oferty pracy.

Po co firmie zróżnicowana struktura pracowników?

Firma, w której funkcjonuje polityka różnorodności szybciej dopasowuje się do zmiennych warunków rynkowych. Powstaje również ekosystem sprzyjający wzajemnemu oddziaływaniu na siebie osób o różnym wieku czy płci. Dla przykładu starszy zatrudniony może przekazać cenne know-how nowo zatrudnionemu, tymczasem młodszy pracownik ma możliwość wnieść świeży pogląd na rozwiązanie pewnych procesów mających miejsce w środku organizacji.