Czy w istocie obsługa klienta odgrywa bardzo ważną rolę?

Czy w istocie obsługa klienta odgrywa bardzo ważną rolę?

Choć jakby nie patrzeć nie można rzec, że klient ma we wszystkich przypadkach rację, to niewątpliwie nawet jeśli będzie składał bezsensowną reklamację, najzwyczajniej w świecie nie może nawet pomyśleć, iż jest nieproszonym gościem. Cóż, wszelkie badania marketingowe doskonale utwierdzają w przekonaniu, że chociaż takie zagadnienia jak standard usług albo cena są istotne, to jednakowoż przeciętny klient chciałby być umiejętnie obsłużony. W sumie mieszkańcy Polski niczym się nie wyróżniają od Brytyjczyków, Czechów albo Amerykanów.

tajemniczy klient

Źródło: http://www.sxc.hu/

Właśnie, lecz czy można powiedzieć, że w Polsce, przykładowo w polskich sklepach, na stacjach benzynowych, etc., zauważyć można, iż klienci są świetnie obsługiwani? No cóż, tak naprawdę nie (witryna internetowa bazalt.pl

Pewnie dużo zależy od przeciętnej wysokości pensji – jeśli w większości przypadków pracownicy odpowiedzialni za kontakt z klientem na nieszczęście nie zarabiają odpowiednich pieniędzy, nie powinno zdziwić, że nie będą przesadnie uszczęśliwieni, pełni energii. Zresztą nie chodzi wyłącznie o podejście do ludzi. Także istotne jest to czy dany pracownik umie doradzić klientowi. Weźmy w rachubę choćby sklep ze sprzętami RTV i AGD.odwiedź ten link rozliczenie pit 2019 online rozliczenie pit 2019 onlineJeżeli pracownicy takiego sklepu będą mili, ale nie będą w stanie dobrze poradzić odnośnie np. tego, które opiekacze, radia bądź komputery są OK, trudno powiedzieć, że jakość obsługi klienta będzie cechowała się odpowiednim poziomem.

I właśnie dlatego wszyscy biznesmeni nie mogą zapominać, aby respektować własnych ludzi, co jakiś czas ich szkolić, ale również oczywiście kontrola jest na wagę złota. Jak skontrolować własnych pracowników? Co zrobić, aby wiedzieć co trzeba poprawić? Pewnie mystery shopping to interesująca opcja. Czyli warto wynająć tajemniczego klienta, który rzetelnie sprawdzi pracujących dla nas ludzi. Pewnie jego końcowe spostrzeżenia sporo pomogą.
Źródło: http://www.secretclient.com/rodzaje-badan/66-mystery-shopping-se