Czy tak naprawdę warto zorganizować komunię swojego dziecka w restauracji?

Według mnie bardzo często realia są takie, że mamy małe mieszkanie, w którym trudno zorganizować duży obiad, nie wspominając już o komunii świętej.

I z tego powodu rośnie liczba przyjęć komunijnych, które są wyprawiane w lokalu. Moim zdaniem takie wyjście jest świetnym posunięciem. Osobiście wychodzę z założenia, że jeśli komunia święta, to wyłącznie w lokalu. Rozumiem aspekt finansowy, lecz w wielu przypadkach pieniądze bez problemu by się znalazły. A przynajmniej takie mam myśli.

kelner obsługujący przyjęcie

Autor: Alan Light
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę nie można zakładać, że komunie to zawsze duży koszt. Jeżeli się rozejrzymy, natrafimy na ciekawą restaurację, w której przyjęcie komunijne będzie akceptowalnym kosztem. Nie wmawiam, że to w pełni mały wydatek, ale nie jest aż tak kiepsko, drogo. Interesującą alternatywą jest z pewnością wynajęcie sali, a później gotowanie na własną rękę, niewątpliwie to ekonomiczniejsze rozwiązanie, ale czy na 100% komfortowe? Lepiej porozglądać się za niedrogą, ale fajną restauracyjką z fajną muzyką, do znalezienia na portalu !

Zapewne we wszystkich miastach funkcjonuje wiele punktów gastronomicznych, w których zainteresowany ma okazję zamówić przyjęcie okolicznościowe albo zorganizowanie stypy. Ogólnie nie mam dużego rozeznania w poszukiwaniu restauracji, ale nie powiem, że trafienie na konkretną restaurację, która specjalizuje się w imprezach okolicznościowych, tak naprawdę nie jest większym problemem. Na co w szczególności zwracać własną uwagę, jeśli szukamy lokalu? Cóż, i tutaj nie mówimy o dużym kłopocie…

Najzwyczajniej w świecie trzeba zwrócić większą uwagę na smak jedzenia, wielkość porcji, obsługę i naturalnie cennik. Na restauracji (drink bar) nie powinniśmy za bardzo oszczędzać, lecz pewnie wynajem luksusowego przybytku także nie ma większego sensu. W przypadku dużych miast: Łódź, Szczecin, itp., poszukiwałbym lokalu przez Internet. Zatem: jeżeli w przyszłości Twoje dziecko wreszcie czeka pierwsza komunia, poważnie pomyśl, czy być może bardzo dobrym rozwiązaniem nie jest urządzenia przyjęcia w restauracji. Sądzę, że to znakomity pomysł.