Czy tak naprawdę warto zorganizować komunię swojego dziecka w restauracji?

Według mnie bardzo często realia są takie, że mamy małe mieszkanie, w którym trudno zorganizować duży obiad, nie wspominając już o komunii świętej.

I z tego powodu rośnie liczba przyjęć komunijnych, które są wyprawiane w lokalu. Moim zdaniem takie wyjście jest świetnym posunięciem. Osobiście wychodzę z założenia, że jeśli komunia święta, to wyłącznie w lokalu. Rozumiem aspekt finansowy, lecz w wielu przypadkach pieniądze bez problemu by się znalazły. A przynajmniej takie mam myśli.

kelner obsługujący przyjęcie

Autor: Alan Light
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę nie można zakładać, że komunie to zawsze duży koszt. Jeżeli się rozejrzymy, natrafimy na ciekawą restaurację, w której przyjęcie komunijne będzie akceptowalnym kosztem. Nie wmawiam, że to w pełni mały wydatek, ale nie jest aż tak kiepsko, drogo. Interesującą alternatywą jest z pewnością wynajęcie sali, a później gotowanie na własną rękę, niewątpliwie to ekonomiczniejsze rozwiązanie, ale czy na 100% komfortowe? Lepiej porozglądać się za niedrogą, ale fajną restauracyjką z fajną muzyką, do znalezienia na portalu !

Zapewne we wszystkich miastach funkcjonuje wiele punktów gastronomicznych, w których zainteresowany ma okazję zamówić przyjęcie okolicznościowe albo zorganizowanie stypy.

Spodobały Ci się zawarte tutaj tematy? Jeżeli potwierdzasz, to dowiedz się tutaj dużo wiadomości na ten temat. Drogę pokaże Ci ten link.

Ogólnie nie mam dużego rozeznania w poszukiwaniu restauracji, ale nie powiem, że trafienie na konkretną restaurację, która specjalizuje się w imprezach okolicznościowych, tak naprawdę nie jest większym problemem. Na co w szczególności zwracać własną uwagę, jeśli szukamy lokalu? Cóż, i tutaj nie mówimy o dużym kłopocie…

Najzwyczajniej w świecie trzeba zwrócić większą uwagę na smak jedzenia, wielkość porcji, obsługę i naturalnie cennik. Na restauracji (drink bar) nie powinniśmy za bardzo oszczędzać, lecz pewnie wynajem luksusowego przybytku także nie ma większego sensu. W przypadku dużych miast: Łódź, Szczecin, itp., poszukiwałbym lokalu przez Internet. Zatem: jeżeli w przyszłości Twoje dziecko wreszcie czeka pierwsza komunia, poważnie pomyśl, czy być może bardzo dobrym rozwiązaniem nie jest urządzenia przyjęcia w restauracji. Sądzę, że to znakomity pomysł.