Czy pokaźna liczba ofert pracy pomaga odnaleźć się na rynku pracy?

Tuż po zakończeniu studiów przychodzi taka chwila, gdy zaczyna się poszukiwać pierwszej pracy na serio. Oczywiście całkiem sporo młodych ludzi jeszcze w trakcie studiów poszukuje jakiegoś zatrudnienia, dorywczej pracy, wakacyjnego wypadu zagranicę albo wolontariatu, ale szukanie miejsca pracy zaraz po ukończeniu szkoły wyższej kształtuje się trochę inaczej. Szukamy zwykle pracy, w której moglibyśmy zostać trochę dłużej, a nie przepracować kilka miesięcy, tymczasowo i odejść.

Praca księgowej

Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek pracy wypełniony jest ofertami wakatów z wielu rozmaitych branży. Żeby się o tym przekonać wystarczy zobaczyć, jaką ilość wyników wskaże nasza przeglądarka. Ważne, aby powiedzieć sobie, co z naszej sfery zawodowej lubimy robić najbardziej,w czym moglibyśmy się odnaleźć i w czym czujemy się pewnie. Jeżeli nie do końca umiemy określić, jaki rodzaj pracy szczególnie przypadłby nam do gustu, warto aplikować do przedsiębiorstw o odmiennych profilach, by sprawdzić w praktyce, co tak naprawdę chcemy robić w przyszłości, a czego pragniemy zdecydowanie uniknąć.

Zerknij nie tylko na ten artykuł, ale także na komentarze z witryny (www.hostessa.pl/hostessy-katowice/). Możliwe, że niektóre zaciekawią Cię tak mocno, że będziesz chciał zostawić swoją ocenę.

Człowiek kreatywny, o dużej giętkości i całkiem niezłym podejściu do ludzi będzie szukała odmiennego typu miejsca pracy niż ktoś nastawiony na zadanie i z dużą wiedzą, lecz bez umiejętności dzielenia się nią. Wiele osób najzwyczajniej w świecie rozpoczyna od rozpytywania kolegów, poszukiwań na portalach ogłoszeniowych i w miejscowej prasie. W internecie szukają używając słów „oferty pracy Legnica” albo „oferty pracy Stargard Szczeciński”, żeby wyfiltrować wyniki tylko ze swojego miasta. To oczywiście dobry sposób i poszukiwanie w sieci jest na pewno dużo szybsze niż w prasie.

Wprowadzenie nazwy miasta stanowi pewne ograniczenie, ponieważ poszukując po haśle „oferty pracy Legnica” nie otrzymamy raczej listy ofert z północy kraju, ale takie hasła jak „praca Bytom” niestety sprawiają, że lista wyszukań nadal jest bardzo duża. Właściwe wyszukiwanie także jest pewną umiejętnością, jaką dobrze jest zdobyć. Poszukując pracy w prasie nie będziemy mogli posługiwać się wyszukiwaniem control+F. Dobrze rozszerzyć frazę „praca Bytom” albo „oferty pracy Stargard Szczeciński” o słowa, jakie opisują miejsca, w jakich chcielibyśmy pracować, na przykład: przedszkole, urząd (więcej ofert). Wyniki stopniowo będą zawężać się do takiej ilości, jaką będziemy mogli dokładnie przejrzeć.