Czy outsourcing pracowniczy okaże się ciekawym rozwiązaniem dla ciebie?

Czy outsourcing pracowniczy okaże się ciekawym rozwiązaniem dla ciebie?

Aktualnie w świecie interesu pojęcie outsourcingu stało się bardzo modne.
Outsourcingować możesz już nieomalże wszelkie działy Przedsiębiorstwa: wytwórczość, logistykę, zaopatrzenie, obsługę klienta, porządkowanie, ochronę, kierowanie kapITałami bądź rachunkowość.

sala weselna

Źródło: pixabay.com
cv

Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Na popularności zyskuje outsourcing pracowników. Kooperacja organizacji z agencjami pracy bez ustanku jednak ewoluuje a także wkracza na wyższy pułap. Obecnie nie tylko przedsiębiorstwa produkcyjne kooperują z przedsiębiorstwami trudniącymi się outsourcingiem pracowniczym.

Miałeś szansę, żeby tutaj przeczytać interesujący post? Chcesz więcej? Zatem kliknij w link i przenieś się na inną witrynę z różnymi zagadnieniami.

Coraz częściej po owe usługi sięgają duże korporacje, jakie nie chcą już na własną rękę poszukiwać talentów menedżerskich, motywować swoich pracowników, a nawet prowadzić zwyczajnej, działalności w kadrach. Czy outsourcing pracowników możemy także z sukcesem spożytkować w swojej firmie?

Kodeks pracy normuje outsourcing pracowniczy w art. 231, dotyczącym fuzji czy przejęcia firmy.

Jeżeli masz możliwość zdobyć pozostałe dane na omawiany temat, to skorzystaj z tego oraz kliknij na poniższy odnośnik i przeczytaj przykłady.

Wymieniony akt prawny stanowi, że w wypadku akwizycji zakładu pracy nowy właściciel staje się uczestnikiem w dotychczasowych stosunkach zatrudnienia – razem ze składnikami materialnymi przyjmuje on niejako pracobiorców nabytej organizacji. Prowadząc niewielką firmę, nie opłaci się skorzystać z usług agencji pracy, aby zdobyć pracobiorców a także nimi kierować. Outsourcing pracowników przydać się może w dużych korporacjach, w jakich procesy kadrowe przeprowadzane są masowo. Istnieją rzecz jasna rozwiązania pośrednie.

Chlebodawca może zlecić zewnętrznej agencji przeprowadzenie naborów, natomiast na etapie wyborów sam może weryfikować aplikacyjne dokumenty kandydatów, wdrażać ich do pracy. Ostatnimi czasy częstokroć poszukiwani są w ten sposób pracownicy z Ukrainy.